şükela:  tümü | bugün
  • terkediyorum seni trt2 gibi kadin
    gelemiyorum artik kultur-sanat ortamlarina
    $iir dinletisinden sikinti geldi
    sergi dolasmaktan ayaklarim
    oda orkestrasi alkislamaktan ellerim su topladi
    ben artik cumhuriyet gazetesi alip bir hafta okumak degil
    fanatik'i bir solukta okumak istiyorum
    imza gunune gitmek degil, inzagi'nin gollerini izlemek istiyorum
    cik hayatimdan trt2 gibi kadin
    (14.4.2002/inonu stadyumu eski acik)
    (bkz: umut sarıkaya)
  • trt2 gibi kadin : filmi anlamaman çok doğal yönetmenin tarzı bu
    adam* (kafasını masaya yanlamasına koymuş yüzü gözü ter içinde): allah canımı alsa da kurtulsam..
  • jazz in her türünü seven, klasik müzigi yalamis yutmus, kitap okuyan, en azilisindan entel olarak nitelendirebilecegimiz, genelde ege/marmara bolgeleri ya da gocmen kokenli, ebeveynleri büyük sehirlerde yasayan cogunlukla emekli üst düzey memur/asker/bürokrat olan, lahmacun, kebap, cig kofte ve kokorecten hoslanmayan, tezegin neye benzedigini bilmeyen, son derece ukala olabilen, kücüklügünde piyano ya da bale dersi almis; cogunlukla kumral, sarisin, hafif kiviricik sacli, renkli gozlu ve minyon hanim kizlarimizdir.
    (bkz: beyaz türkler)
  • trt 2 yeniden açıldığından beri bizde televizyon o kanalla açılıp kapanıyor, akşam saatlerindeki filmlerini seviyorum, tivibu sayesinde de ortasından bile denk gelsek filmi başına sarıp izleyebiliyoruz o yüzden hep o kanalla açılacak şekilde ayarladık. dün, netflix'e geçmek için televizyonu açtığımızda yine trt 2 ile açıldı, avaz-ı güncişkha yayınlanıyormuş, daha önceden izlemiştim, eşime "aa çok güzel film bu, bak birazdan ibrahim tatlıses şarkısı çalacak hatta radyoda, iran filmi ama ibrahim tatlıses çalıyor kamyonun radyosunda, çok hoş," dedim ve birkaç dakika sonra çaldı. o arada bir işimiz oldu, tv başından kalktık, bilgisayar başına geçtik, geri döndüğümüzde hala trt 2 açıkmış, yayın akışının reklamı yapılıyordu, iskandinav dillerinden birini duydum, "aa bu bron/broen'in reklamı galiba, trt 2 bunun telifini almıştı, bu diziyi de izlemek istiyorum bak ben aslında, gel bakalım tanıtımına," derken eşim "bir boku da bilme zaten," dedi ve bu karikatürü hiç hatırlamıyormuş, o "bir boku da bilme zaten," derken ben kahkaha atarak bu başlığı açıp gösterdim, önce karikatürü bilmeden güldü, sonra karikatüre daha çok güldü, dünden beri evde "allah canımı alsa da kurtulsam," diye geziyoruz, tövbeğ! kendi kendime ortayı da açıp golü de kendim attım fakat, kendi kendimi taşak oğlanı yaptım, alacağım olsun.
  • badem bıyıklı kocası vardır artık.
  • (bkz: seynan levent)
  • (bkz: kuma)*
  • bir umut sarıkaya başyapıtı. kahramanımızın başını masaya dayayıp içinden "allah canımı alsa da kurtulsam" dediği kare kopartır.
  • insana yaşadıgını hissettirecek, dogru düzgün muhabbet edebilecek, peşinden hiç yılmadan koşulacak, ugruna her kitap okunup, her film izlenecek kadın.