şükela:  tümü | bugün
 • gezelim görelim formatli yayinlardan nat geo, dis sci tarzı yayinlara gecerek isabetli karar vermis kanal.

  ekran renkleri donuk kullanilmakta zaman zaman. boyle mavi filitreli...

  gun gectikce daha guzel programlar yapacaklar diye umit ediyorum.

  adamlar hava yolu belgeseli bile yapmislar, neysinildaki gibi kurgusallik da yok. sahip cikalim.
 • nat geo ve discovery kanallarının müdavimi idim.
  günde ortalama 1-2 saat izlerdim (hafta sonu bu rakam 3-4 saatleri buluyor idi)
  fakat bu kanallar artık uydu yayınından izlenemiyor malum.
  hakikaten yokluktan trt belgesel kanalına sardım.
  ve beğendim arkadaslar.
  tarz olarak nat geo ve discovery'e benzetmişler.
  zannediyorum dublaj sanatçıları da o kanallardan zira sesleri daha önceden dinlediğimi net olarak anımsıyorum.

  nitekim tavsiye ederim.
  en azından ödediğim trt vergimin hayrını görüyorum.
 • yenilenmiş haliyle artık izlenebilir olan kanal.
 • trt kanalları arasında yedek kulübesinde beklerken ilk etapta düz koşulara başlamış güzel kanal.
  bazı belgesellerinde ayşe, fatma, ahmet, arda gibi tipler olmasa sanırsın bir discovery, bir nat geo.
  yeryüzü melekleri isimli belgesellerini görünce de uğur arslan'lı deniz feneri'nden nerelere gelindiğine bizzat şahit oldum. yok öyle artık "al sana yımırta getirdim, kır bunu yi" mesajlı yardım programları...
 • bildiğin izlenebilir hale gelmiş televizyon kanalı. programlarının çoğunun konsepti yabancı olmasına rağmen iyi şekilde uyarlanmışlar. uzun zamandır piyasada olan türk belgesel kanallarını piyasadan hızlı şekilde sileceğe benziyor.gereksiz propaganda yerleştirilmeleri olmasa daha da güzel olacak.
 • bu aralar çok kaliteli program yapmaktadır. şuanda en favori kanalım olan kanaldır.
 • tavsiye ediyorum, izleyin, izletin.

  trt belgesel olmak üzere. henüz tam olarak "olmuş bu" diyemiyorum çünkü hala hükümet propagandası saçmasapan belgeseller de yayınlıyor. ancak, natgeo, discovery tadında belgeselleri var.

  hep derdim abi biz yapsak bizim ülkemizde malzeme çok niye beceremiyoruz falan diye. senelerce elalemin yellowstone'unu falan izledik. bilmemne kuşunun çiftleşme dansına baktık. trt belgesel çulha'nın çilesi diye bir belgesel yapmış. herhalde beşinci kere falandır izliyorum, hala sıkılmadım. bi beş kere falan daha izlerim. osmanlı sarayları diye bir belgeselleri var. dün akşam yıldız sarayını anlattılar. daha iyi olabilirmiş falan tabi sonuçta tgrt belgeseli tadında gibi olmuş biraz ama ilginç bir konu. sonra gizemli gerçekler var mesela osmanlıda hamam kültürünü anlattılar. cidden hoşuma gitti. sonra cinayet vardiyası var, böyle cinayetleri falan anlatıyor id belgeselleri kıvamında yine. ayrıca daha gerçek tabi. eyüpte falan oluyor cinayetler mişigında falan değil. daha empati yapıyorsun.

  sonra tamirhane diye bi program var, onu da seviyorum hurda arabaları toplayıp satıyorlar. fikirhane var, orda da mesela güneş enerjili bisiklet falan yaptılar ilginç projeler yapıyorlar. bear grylls'in türkiye versiyonunu yapmışlar onu cidden çok beğendim. hatta bi ara orjinal bear grylls de yayınladılar denk geldim. işte bi de şey programı var böyle mesela aniden deprem oldu naapmalısın gibi. üç dört kişiden cevap alıp sonra o cevaplar üzerinden senaryolarla hangisi doğru gösteriyorlar. hani natgeoda vardı ya, onun benzeri. güzel olmuş o da beğendim. arada bbc belgeselleri de yayınlıyorlar. mis gibi izliyoruz. onu da beğendim. ccc david attenborough reyiz ccc

  trt belgesel bu ayarda gitsin, sonra trt tarih, trt doğa falan diye ayırsınlar natgeo gibi. trt diyanetten daha anlamlı bir atak olur. hatta özgün içerikler üretirsek natgeo, hatta bbc gibi kanallarımızı satarız da yurtdışında. çünkü cidden potansiyel çok yüksek. türkiye endemik türler konusunda çok büyük bir çeşitliliğe sahip. tarih konusundaki zenginliği inanılmaz.

  beğenmediğim yanı evet o bitmeyen 28 şubatlı ağlak zulüm gördük belgesellerinden vazgeçilsin. rikki roth mu nedir o kadının belgeselini beğenmedim. bozuk türkçesiyle türkiyeyi gezen tiplerden bıktık artık. ayrıca anne ne alaka? niye annesine anlatıyor kadın anlamadım? annesi türk müymüş? zırt pırt da çıkıyor sevemedim.

  isteklerim şu yönde: daha çok ve daha güzel tarih belgeselleri yapılsın. mesela göbeklitepe hakkında. elalemin natgeosu bile geldi belgesel çekti. ayıptır. güzel bir dizi ile anlatılmalı burası. sonra selçuklular konusunda ciddi bir eğitim eksikliği var. selçuklulardaki ahi teşkilatını anlatan tarzda şeyler. orta asyadaki kurganlar konusunda mesela, bilimsel süreçleri de anlatan bir belgesel dizisi olsun. sonra discovery world'de mesela iskelet dedektifleri vardı. bin yıllık iskeletleri falan inceleyip neden öldüklerini bulmaya çalışıyorlardı. türkiyede kemikten bol ne var ama bizde o teknoloji ve vizyon var mı emin değilim asdfghghfgdf

  doğa belgeselleri konusunda bir isteğim yok zaten yapıyorlar. o çulhanın çilesi ne güzel bir belgeseldir yaa... tutmayın bidaha izliycem asdfghghfdfs
 • televizyonda en çok seyrettiğim kanal galiba.

  çünkü dizi, yarışma programlarını izleyemiyorum canım, anca belgesel izlemek için açıyorum televizyonu.

  şaka la şaka survivordan, ütopyadan arta kalan zamanlarda benim tvde tek belgesel kanalı trt belgesel olduğu için izliyorum baya. ulan turksatta ne natgeo var ne de discovery ya da ben bulamıyorum, bilemedim.

  mecburiyetten izlemeye başladım başta ama izledikçe sevmeye başladım valla. discovery çakması programlar var, işte arabayı tamir ediyolar falan, dağda hayatta kalmaya çalışıyolar, pek becerememişler , acemice olmuş biraz ama arada iyileri çıkıyo.

  trt nin en izlenebilir kanalı.