şükela:  tümü | bugün soru sor
318 entry daha
  • (bkz: trt'de neler oluyor ?)

uzun zamandır ne açmıştım ne izlemiştim bu kanalı, tahmin edeceğiniz sebeplerden. geçen bir arkadaşın tavsiyesiyle bir bakayım dedim. günlerdir d-max la beraber aşk yaşıyorum.

kaliteli çekimler, düzgün ciddiyetle işini bilen ekran yüzleri, yapımcıları, maliyet kısılmadan yapılmış, gidilmiş, ekipler hazırlanmış çekimler. şaşırtıcı gerçekten.

trt genel müdüründen mi bu hale evrildiler, trt belgesel müdüründen mi, yoksa iş bilen liyakat sahibi bir danışmandan mı bilemem ama bravo hakikaten. ilgiyle takip ediyorum.
  • epey kaliteyi yakalamışlar. çok beğendim yeni programları.
  • iki gündür evde sadece bu kanal açık. başına yeni biri mi atandı ne oldu bilmiyorum ama son derece kaliteli ve ilgi çekici yapımları var. açıp izleyin, izlettirin.
  • yeni yayın dönemiyle birlikte sunulan yeni belgeselleriyle kadim seyircilerini kısır bir döngüden çıkarmış belgesel kanalıdır.

her gün aynı şeyleri izlemekten mala bağlamıştım amk yav!

ayrıca yerli yapım belgeseller oldukça kaliteli olmuş. helal olsun.
  • uydu anteni kardan kapandı geçen hafta. sadece trt frekansı çekti 4 gün boyunca. tv açık olduğu sürece bu kanalı izledim. önceden de izlerdim, şimdi hep yerli (ve milli değil) yapımlar var. gayet güzel.
  • yeni yayın dönemiyle birlikte yayına aldığı savaşın efsaneleri, yiyeceğin serüveni, bilimin ev hali, dünya tarihinin dönüm noktaları, savunma sanatları gibi yapımlarla göz dolduruyor. ilk açıldığından beri takip etsem de kaz gibi aynı belgeselleri çevire çevire yayınladıkları için kanal eskimiş ve ilgi alanımdan çıkmıştı ama yeni dönemle birlikte viasat history, bbc earth, national geographic, history channel, discovery science çemberinde geçen televizyon izleme alışkanlığım içerisinde tekrar yer edinmeye başladı. yabancı yapım tercihleri de güzel. geçen naledi diye bir filin belgeseli vardı mesela. koca yürekli küçük fil ağlattı.* yalnız daha fazla tarih belgeseli olmasını ümit ediyorum. gerçi şimdilik iyi gidiyorlar gibi ama ileride tarihi bilgileri çarpıtmaya başlarlar herhalde yavaş yavaş. trt sonuçta, çok da şey yapmamak lazım.

aynı olumlu lafları internet sitesi için söyleyemeyeceğim. yayın akışı yok sitede. evet, yayın akışı. bir televizyon kanalısın ve internet sitende yayın akışı yok. mevcut gün içerisindeki akışı bir şeritle eklemişler o kadar. yarın yok, sonraki gün yok. yarını düşünen kahraman olamaz demek istiyorlar sanırım, anlamadım ki. öte yandan dizilerin kendi sayfalarında da hiçbir bilgi yok. insan hiç değilse kaç bölümden oluştuklarını falan yazar. ayıp.
  • trt'nin belgesel kanalı. açıkcası pek izlemiyorum trt belgesel kanalını. belgeselleri genellikle internet portallarından izliyorum. tv açık olursa da d-max, nat geo, discovery, animal planet gibi kanallara göz gezdiriyorum. ancak geçenlerde trt belgesel'in yeni yayın dönemi ile ilgili bir haber vardı. habere göre çekimleri 38 ülkede gerçekleştirilen 400 bölümlük insan hikayesini yeni yayın döneminde yayınlayacaklarmış. bu olayı merak ettim. denk geldikçe bakabilirim. izledikten sonra da editlerim.
  • dün yanlışlıkla açtığım kanal.
    yeni hayata başlangıç diye bir program vardı. emekli bir sat komandosu 2 tane genci hayatları düzene girsin diye eğitime almış ve malezya'ya gitmişler. çocukların hal hareket ve konuşmaları çok yapmacıktı, dayanamadım ve değiştirdim.
  • bugün nicola tesla canladırmasıyla yayınladıkları belgesele denk geldim, bbc yayınlamış olsaydı tüm kanallarda bilim günlerinde yayınlanırdı muhtemelen. akli film e yaptırılmış. çok başarılı animasyonlar ve anlatıma sahipti. internete düşerse linkini eklerim.

edit: programın adı: dünya tarihinin dönüm noktaları, fragmanı da şöyle, daha başka ünlü tarihi isimlerin de belgeseli varmış bu formatta. vallahi çok iyi.
    https://www.youtube.com/watch?v=gkmsdlmh3ou
  • en zorlu okul yolları ve büyük mücadele belgeselleri ile keyif veriyor. başarılarının devamını bekliyorum.
7 entry daha