şükela:  tümü | bugün
  • mete han'ın ordusuyla düşman ordusu karşı karşıya gelir. mete han'ın çok düşünceli olduğunu gören komutanları tedirgin bir hâlde yaklaşıp "kağanım, ne düşünüyorsunuz?" diye sorarlar.

mete han vakur bir edayla döner ve der ki:

- ben bu kadar atatürk düşmanı, vatan haini orospu çocuğunu nereye gömeceğim?
  • --- açıklama editi ---
    neher productıon açıklaması ve bizim sorularımız;
    - açıklamaya göre "yabancı" eleman atatürk'ün el yazısını "sehven" çizgi filme eklemiş.
    - soralım o zaman? "yabancı" eleman atatürk'ün el yazısını ne aratarak buldu. görsellerde "turkish handwriting" araması yapıldığında atatürk imzasına rastlayamadım.
    - bu tür yapımlarda gibberish denilen anlamsız yazılar kullanılır "yabancı" eleman 1 saniye kadar gözükecek yazı için neden böyle gerçekçi bir el yazısı arayışına düşmüş?
    - ayrıca çizgi filmdeki el yazısı detayı ne? o bölüm karekter liste yapmadan da yapılabilirdi.
    - kötü karekter listeyi gösterirken yapılan vurgu tesadüf mü?
    --- açıklama editi ---

istanbul muhafızları adlı çizgi filmde kötü adamın çocuklara yapacaklarını not aldığı listenin altına "gazi m. kemal" imzası atılmış. olayın farkına varılınca ilgili bölüm youtube'dan kaldırılmış. bu videodan görülebilir. edit: bu da kaldırıldı yeni link.

istanbul muhafızları 7. bölüm 10. dakika 30. saniyede imza görünüyor kötü adam, gazi mustafa kemal imzalı kağıdı gösteriyor ve "peki bunu ne yapayım patron?" diye soruyor. "onu sıkı bağlamana gerek yok nasılsa bir şey yapamaz." cevabını alıyor. trt telif atıp kaldırmış tam bölümün yeni linki.

ilgili bölüm geçen sene yayınlanmış. çocuğuna internetten tekrarını izletirken farkına varıp sosyal medyada paylaşanların sayesinde haberdar olduk. 10 kasım gibi bir günde bu başlığı açmak istemezdim ama yapılan bu hakaretin cezasız kalmaması gerekiyor. son olarak başlığı canlı tutalım ki daha çok kişiye ulaşabilsin.

sözlük yine gücünü gösterdi haber sitelerinde yer etmeye başladı. sözcü birgüna24 yurt solhaber posta cumhuriyet cnntürk yeniçağ odatv

yeni gelişmeler:
    chp izmir milletvekili sn. zeynep altıok akatlı suç duyurusunda bulunacağını yazmış. desteği için teşekkürler.

neher productıon açıklaması.
  • montaj değilse, çalışanlarının hepsi hakkında soruşturma açılması gerekiyor. hayaller adalet, hayatlar... neyse.

edit: montaj olmadığını zaten düşünüyordum ama yine tüm iyi niyetimle "ya montajsa" demek istedim. zaten prodüksiyonun yaptığı "zoraki" açıklama ile her şey kesinlik kazandı.

devamlı silmeye çalışmaları tam anlamıyla sıçıp sıvama. ekipten kim bu haltı yediyse açıkla, kov ve özür dile. ama bunun yerine inatla link silmeye çalışıyorlar.

buradaki herkese tavsiyem videoyu indirip offline bölgede "muhafaza" etmeleri. neme lâzım arada sildirmeye çalışırlar, ibreti alem olsun diye saklama lâzım.

bugünler de geçecek, hiç merak etmeyin bu millet atasına sahip çıkacak her zaman. onun fikirlerini anlayan nesil her zaman burada.

"bizim aslımız rengi uçmuş bir kıvılcım iken, onun bakışı ile cihanı kaplayan ve aydınlatan bir güneş haline geldik." - muhammed ikbal

10 kasım'da aziz ruhuna saygıyla.
  • çizgi filmi yapan kimse, google'a atatürk'ün el yazısı ya da el yazısı(#72021773) deyip şu görseli kopyala yapıştır yaparak bu işi yapmıştır.

aha da o görsel;

https://upload.wikimedia.org/…yazısı_ile_türkçe.png

çizgi filmdekiyle karşılaştırma;

https://i.hizliresim.com/g9bg6r.jpg

yazan yazı;

"ülkesini, yüksek istiklâlini korumasını bilen türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.
    gazi m. kemal"
  • çizgi filmin içeriğini bilmiyorum fakat gayet açık bir şekilde "onun elleri bağlı o zaten bir şey yapamaz" derken, çok alakasız olarak gazi mustafa kemal imzası gösteriliyor. sübliminal bir mesaj verilmeye çalışıldığı ortada.

trt'de olması ise elbette şaşırtıcı değil.
  • istanbul muhafızları adlı çizgi filmin 7.bölümün 09:58 sularında kimi nasıl bağlayacağını not alan azmi adlı elemana talimat veren gargamel kılıklı herif başlar:
    -bak bu mehmeti iyi bağla grubun lideri her yerde karşımıza çıkıyor ne yapacağı hiç belli olmaz!
    -ne yapıyorsun sen?
    -not alıyorum patron kimi nasıl bağlayacağımı unutmamak için.
    -aferin disiplinli çalışanları severim! yaz o zaman elifi de sıkı bağla bakma böyle göründüğüne çok tehlikeli!
    -zeynep'i de sıkı bağla ki tabletini kullanamasın!
    -peki bunu ne yapayım patron?? (gazi mustafa kemal imzalı kağıdı gösterir)
    -onu sıkı bağlamana gerek yok nasılsa bir şey yapamaz...

not: bana bu saatte çizgi film izlettirip analiz yaptıran zihniyetin sülalesini sevmek isterim.

edit: entry taşındı.

kim ile ilişkili olduğunu bilmiyorum ama mesaj verilmek istendiği çok açık. bazı orospu çocukları için hayat sübliminalden öteye geçemeyecek hiçbir zaman.
  • sübliminal değildir.

atatürk'e hakarettir.
  • gerçek ise ki, olmamasını düşündüren hiçbir şey gelmiyor aklıma rezalet gibi rezalettir. kabul edilemezdir. asla bir rastlantı ya da hata değildir. bilakis kasıtlı olarak yapılmış çirkinliktir.

acil bir açıklama, özür için gerekli baskı yapılmalıdır.

ben şimdi çizgi film yapım ekibini araştıracağım. bulduğum isimlere de tek tek twitter, facebook ne varsa ulaşmaya çalışacağım. açıklamasalar bile, rahatsız olduğumuzu bilsinler.

edit: ilgili çizgi filmin yapımcısı sitesinden bildiri yayınlamış. bu hakaretin kasten yapılmadığını (yersen) ve özür dilediklerini yazmışlar.
    link
  • ibb destekli çizgi filmde olması şaşırtmayan mesaj.
  • sorumlusu neher prodüksiyon'dur. hatta yapım çok tutmuş, filmini çekeceklermiş.

ammar gündüz denen zatı muhteremin kaleminden çıktığı anlaşılıyor.

siyasal islamcı sıçmığı arkadaşımızın twitter adresi.