şükela:  tümü | bugün
143 entry daha
 • "el yazısı" diye arayınca çıkmıyor ama "el yazısı png" diye arayınca en tepede bu görsel çıkıyor. niye png? çünkü kaplamaları yaparken bazen arkası şeffaf olması gerekebiliyor görsellerin, o yüzden png.

  şahsen kötü niyet olduğunu sanmıyorum ama açıklamada bahsedildiği gibi yabancı falan da değil bunu yapan. yabancı gider kendi dilinde arar, "el yazısı" diye aramaz.
 • sübliminal mesaj için yıldızlarla "sex" yazan walt disney'den sonra çizgi film sektöründe görülmüş en büyük rezillik. google'a el yazısı yazınca çıkan görseli kopyala yapıştır yapmışlar. m.kemal'in imzasını kullanarak vermek istedikleri mesaj ekşi sözlük dekriptasyon ekibince çözülmeye çalışılıyor. savcıları göreve çağırıyorum, azmi tutuklanmalı.
 • daha ne kadar orospu çocuğu olabilirler bilmiyorum, bu şerefsizliği yapan vatan hainleri devlet kurumunda çalışıp vergilerimizle maaş alıyorlar. ayakta uyu türkiye.
 • gündemde kalması gereken aşağılık olay.
  sabırrrrr ver bize allahım :(
 • cevapsız kalan sorularımız;
  - açıklamaya göre "yabancı" eleman atatürk'ün el yazısını "sehven" çizgi filme eklemiş.
  - soralım o zaman? "yabancı" eleman atatürk'ün el yazısını ne aratarak buldu. görsellerde "turkish handwriting" araması yapıldığında atatürk imzasına rastlayamadım.
  - bu tür yapımlarda gibberish denilen anlamsız yazılar kullanılır "yabancı" eleman 1 saniye kadar gözükecek yazı için neden böyle gerçekçi bir el yazısı arayışına düşmüş?
  - ayrıca çizgi filmdeki el yazısı detayı ne? o bölüm karekter liste yapmadan da yapılabilirdi.
  - kötü karekter listeyi gösterirken yapılan vurgu tesadüf mü?
 • açıklaması çok güzel yapılmış hala eleştirmenin ne manası var anlamadım. "el yazısı png" yazınca bu çıkıyor ilk sırada google'da bu kadar basit. ne yazdığını okumayan çat diye oraya ekleyen grafiker de biraz malmış onu da es geçmeyelim.
 • yalnız çizgi dizinin adı istanbul muhafızları. bir kez izleseniz ne berbat bir şey olduğunu anlarsınız. asıl skandal o. dizinin kötü kahramanı bir bilim adamı. ortaokulda tarih dersinden geçemediği için diplomasını alamıyor ve uzay çalışmalarını resmileştiremiyor. astronot olma hayali tarih dersine bağlı. ilk seyrettiğimde şok olmuştum. bence buna da bir açıklama yapması lazım prodüksiyon şirketinin.
 • vaaay!! kötüler atatürk imzası kullanıyor.

  müslilerin biraz geliştiğini gösteren hadise. artık sübliminallere girmişler :)
 • bu hafta için sanırım çarşambaydı, yine her sabah olduğu gibi işyerinde yemek üzere kahvaltılık ve ara öğünlük hazırlıyordum ve yiner hergün yaptığımız gibi o esnada oğluma çizgi film açmıştım o saatte trt çocuk ile istanbul muhafızları oluyor. bu çizgi film hakkında ve bu bölüm ile ilgili biraz spoiler vereyim; ismindende anlaşılacağı üzere olaylar istanbulda geçiyor istanbulun her yerini güzelce oturmuş çizmişler herşey türkçe iyi güzel, kötü bi adam ile salak yaveri var bunlar dünyanın yönetimini ele geçirip hükmetmek istiyor 4-5tane de çocuk var bunlarda iyi çocuklar dünyayı kurtaranlar. bu bölümde kötü adam bir zaman makinesi yapıyor videoda görülen yerde çocukları tuzağa düşürüyor ve yakalıyor salak yaverine onları sıkıca bağlamasını söylüyor yaver bu esnada not alıyor. sonra imzayı atıp kötü adam patronuna notu gösterek "peki bunu napayım" diyor kötü adam da "onu sıkı bağlamana gerek yok nasılsa bir şey yapamaz" diyor. sonra salak yaver bunları zindana götürüyor çocuklar bu avarelin elinden bir şekilde kurtuluyorlar ve kötü adamın planını altüst ederek yine kahraman oluyorlar.

  o gün imzayı görünce çok şaşırmış atatürke aşağılamaya çalışma mesajını direk anlamıştım ve o esnalarda alelacele evden çıkmak üzereliğin verdiği etkiyle çok ta üstelememiştim (unutmuşum). benim gibi imzayı farkederek konuyu buraya taşıyan kullanıcıyı da tebrik ediyorum . duyarlı olmak lazım
20 entry daha