şükela:  tümü | bugün
138 entry daha
  • evet bu kadar da olmaz denecek gibi denk gelmiş ama ben tesadüf olduğunu düşünüyorum çünkü daha önce fallout 4 isimli oyunda da atatürk imzası vardı. orada da oyunu yapanların içerisinde hiç türk olmamasına rağmen atatürk imzası kullanılmıştı ama bu linkte, anlatıldığı üzere signature yazılıp aratıldığında çıkan imzalardan rastgele seçilerek beyzbol topunun üstünde kullanıldığı fikrinin daha makul olduğu görüşündeler.
  • "el yazısı" diye arayınca çıkmıyor ama "el yazısı png" diye arayınca en tepede bu görsel çıkıyor. niye png? çünkü kaplamaları yaparken bazen arkası şeffaf olması gerekebiliyor görsellerin, o yüzden png.

şahsen kötü niyet olduğunu sanmıyorum ama açıklamada bahsedildiği gibi yabancı falan da değil bunu yapan. yabancı gider kendi dilinde arar, "el yazısı" diye aramaz.
  • sübliminal mesaj için yıldızlarla "sex" yazan walt disney'den sonra çizgi film sektöründe görülmüş en büyük rezillik. google'a el yazısı yazınca çıkan görseli kopyala yapıştır yapmışlar. m.kemal'in imzasını kullanarak vermek istedikleri mesaj ekşi sözlük dekriptasyon ekibince çözülmeye çalışılıyor. savcıları göreve çağırıyorum, azmi tutuklanmalı.
  • gündemde kalması gereken aşağılık olay.
    sabırrrrr ver bize allahım :(
  • cevapsız kalan sorularımız;
    - açıklamaya göre "yabancı" eleman atatürk'ün el yazısını "sehven" çizgi filme eklemiş.
    - soralım o zaman? "yabancı" eleman atatürk'ün el yazısını ne aratarak buldu. görsellerde "turkish handwriting" araması yapıldığında atatürk imzasına rastlayamadım.
    - bu tür yapımlarda gibberish denilen anlamsız yazılar kullanılır "yabancı" eleman 1 saniye kadar gözükecek yazı için neden böyle gerçekçi bir el yazısı arayışına düşmüş?
    - ayrıca çizgi filmdeki el yazısı detayı ne? o bölüm karekter liste yapmadan da yapılabilirdi.
    - kötü karekter listeyi gösterirken yapılan vurgu tesadüf mü?
  • açıklaması çok güzel yapılmış hala eleştirmenin ne manası var anlamadım. "el yazısı png" yazınca bu çıkıyor ilk sırada google'da bu kadar basit. ne yazdığını okumayan çat diye oraya ekleyen grafiker de biraz malmış onu da es geçmeyelim.
  • yalnız çizgi dizinin adı istanbul muhafızları. bir kez izleseniz ne berbat bir şey olduğunu anlarsınız. asıl skandal o. dizinin kötü kahramanı bir bilim adamı. ortaokulda tarih dersinden geçemediği için diplomasını alamıyor ve uzay çalışmalarını resmileştiremiyor. astronot olma hayali tarih dersine bağlı. ilk seyrettiğimde şok olmuştum. bence buna da bir açıklama yapması lazım prodüksiyon şirketinin.
12 entry daha