şükela:  tümü | bugün
  • şu anda kaşgarlı mahmut'un hayatı hakkında kaçkarlı mahmut diye çizgi film oynatan tv kanalı. çocuğu uzak mı tutsam ne yapsam?
  • her kimin aklına geldiyse müthiş olmuş bence türk hikayelerini çizgifilmleştirmek. yıllardır gavurların çizgi filmlerini, hikayelerini izleyen çocuklara "bizim taşaklı osmanlımız vardı bre zındık!" diyerek yumruğunu masaya vurmuş kanal. çocukların kendi kültürlerini, içinde (bu benim fikrim, yani en azından rastlamadım) zerre provokasyon, manipülasyon olmadan görmelerini sağlamış kanal. az önce küçük hezarfen'i izledim, hezarfen'in çocukluğunu anlatıyordu, o eski istanbul'u, sultanahmet'i, "buz gibi şerbeeet", "geeal, çupraya geeal" diye bağıran amcaları gördüm ya ağzım kulaklarıma vardı, kullanılan dilde atasözleri ve deyimler de var, hele ki o padişahları öyle muazzam ve karizmatik çizmişler ki, bunları izleyipte yaşadığı topraklarla gurur duymayacak çocuk yok bence, çok çok önceden yapılması gereken birşeydi, geç bile kaldık.
  • pazar akşamını pazartesi sendromuna bağlayan eşsiz zamanda, yerdeniz öykülerini yayınlayarak harika bir iş çıkarmış kanal. kanallar arasında amaçsızca dolaşırken, festivalde gitmiş bulunduğum ve kitabını büyük bir keyifle okuduğum yerdeniz büyücüsü'nün animesini görünce çöreklendim hemen. çevik atmaca'yı, arren'i, kalessin'i özlemişim de filmin adını hangi saksağan "dünya denizinden öyküler" diye çevirdiyse artık, yarın ofisinde ziyaret edip kekik ısmarlamak istiyorum. kaptan kusto, ahtapot anlatacak zannettim lan. tales from earthsea'yi sözlüğe yazsanız anında çevirisi gelir. nedir bu işbilmezlik, beceriksizlik anlamak mümkün değil. earth demek dünya demek, sea zaten deniz. tales de öyküler olunca sonuç böyle osuruktan çıkıyor değil mi? yerdeniz öyküleri oğlum bunun adı. yeniden yorumlamayın, hazır yapılmışı var.
  • verdiğim vergilerle, açıkça bir cemaatin yayın organı gibi yayın yapan çakma yumurcak tv.
    - paddington bugün hangi risaledesin?
    -berhshire lahikası abi.
    (bkz: zaman gazetemi getir)
    (bkz: stvyi aç)
  • trt nin en saçma kanalıdır.. zira kazık kadar olup da çizgi film izlemeyi seven bi insan olarak çok daha farklı bir kanal hayal etmiştim.. ne bileyim cedric var, pokemon var, winnie the pooh var.. sen git, nerde ne salak çizgi film varsa onu koy kanala.. ki arada reklam olmaması da kötü, çocukları kandırıp değiştiremiyorsunuz.. en sonunda sabotajla kanal listemizden kaldırıldı kendisi.. madem çizgi film izleyeceğiz, güzellerini bari izleyelim diye..
  • benim çocukluğumdaki çizgi filmler bu kadar gerzekçe miydi diye sorgulamama neden olan çizgi film kanalıdır. hayır kesinlikle değildi.
    her çizgi filmde bayık bayık tipler, yaşama sevincini mahveden diyaloglar...
    çocuk bunlar yahu, daha eğlenceli daha akıcı olmalı. ders verecek tamam da biraz fazla abartmış bizimkiler.
    yeğenlerim tüm diyalogları ezbere biliyor, tuhaf. bu kanalı izleyen çocukların aptallaştığını düşünüyorum.
    ben izletmeyeceğim çocuğuma, belki taş devri izletirim.
  • dünyanın en sıkıcı çocuk kanalı. aynı çizgi filmlerin aynı bölümlerini yayınlıyor.bölümleri her hafta baştan alıyor. bu kadar bütçesi olan devlet televizyonu yeni çizgi filmler satın alamıyor mu acaba?
  • bütün reklamları kaldırarak gönüllerde taht kurmuş kanaldır. eskiden yayınlanan özellikle abur cubur reklamları nedeniyle çocuğuma izletmek istemezken şimdi, özellikle türk yapımı çizgi filmler, harika kanatlar ve arı maya favorimiz.
  • olur da susam sokağı yayınlarsa birçok yirmili yaş mensubu kişiyi ekrana çivileme potansiyeline sahip kanal.hele voltran falan aman diyim...
  • tarikat veya trt'den bağlantı bulanların bütçe alıp yapımlar yapabildiği kanal. çizgi filmlerin ve programların yüzde 30'unun yerli yapım zorunluluğunun olduğu kanal. bu sebeple, çizgi filmle zerre alakası olmayıp, tarikat bağlantıları veya trt tanıdıklarına güvenen insanların iş almak için önünde kuyruk oluşturdukları kanal. tarikat ve tanıdık çemberi dışındakilerinin iş alabilmesi için akıl almaz rüşvetlerin havalarda uçtuğu kanal. bir türkiye klasiği. eğer genel müdürün bunlardan haberi yoksa olsun.

not: yukarıda yazdıklarım hayal ürünüdür, yeni filmimin senaryosudur. aksini iddia eden bana mesaj yoluyla ulaşabilir.

edit: tarikat değil, yanlış olmuş. "cemaat"