şükela:  tümü | bugün
  • henüz çaylak konumundaki bir arkadaşın mailime gönderdiği içeriği aynen paylaşıyorum:

"hocam merhaba mail adresinizi ekşide gördüm ben de çaylaklardan birisiyim.
    hocam başlık açamadığımiçin sizden bir konuyu açmanızı rica edecektim. 2 yaşındaki oğluma trt çocuk'ta çizgi film izlerken "4x4" adlı çizgi filmde arabaların kaldırıma park edildiğini gördüm ve şok oldum. 2,3,4 yaşındaki çocukların bilinç altına neyi yerleştirdiğinin farkında mısın? ben çizgi film yapımcısına mail attım geri dönen olmadı henüz. trt çocuğa da şimdi atıyorum. bu konu ancak ekşide gündem olur saygılar.

youtub'a yazdım ve ilk çıkan çizgi filme baktım aşağıdaki videonun 13. dakikasına bakabilirsiniz. benim izlediğim bu değildi ama yeterli kanıt. iyi günler."

tekrar linki veriyorum: kaynak

çaylak bir arkadaşın haklı bir isyanı. ben çok fazla bilmiyorum hangi çizgi film trt çocukta yayınlanıyor. ancak videonun 13. dakikasına baktım. gerçekten şaşırtıcı. o kadar gülünç ve saçma bir durum ki! sen çocuklara bir çizgi film yapıyorsun ama arabaları kaldırıma park ettiriyorsun. ne saçma bir harekettir bu.

lütfen arkadaşın haklı isyanına destek olalım. ekşi ne kadar eski ekşi olmasa da buranın bir vicdanı var ve insanlar bu vicdana güveniyor. haklı sese kulak verelim ve arkadaşın sesine ses olalalım. ayrıca trt çocuktaki videoyu bulan arkadaşlar da paylaşabilirlerse ben de editleyeceğim. bunun dışındaki trt çocuk gariplikleri varsa gönderiniz lütfen editleyelim. desteğiniz için şimdiden teşekkürler.
  • çocuğa yalanlardan bir dünya mı oluşturulacak. memleketin gerçekleri bunlar. zaten hepsi durumu kendi gözleriyle görüyor. burada suçlu her binadan otopark için para alıp o otoparkları yapmayan belediyeler.
  • ağaç yaşken eğilir der büyükler. son zamanlarda görebildiğimiz kadarıyla ağacı sökme çalışmalarına girişilmiş. gerçekten hiç mi editoryal düzenlemeden geçmiyor bu işler? kontrolü sağlanmıyor? babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi?
  • çimlerin üzerinde bisiklet sürmek ve çarpık kentleşme gibi konuları işleyen çizgi filmin içerisinde bulunan arabalardır.
  • çekici lobisinin işidir.
  • siz nasıl bir işsizsiniz ben anlamadım ki..ne istiyorsunuz çizgi filmlerde pembe sıçan çocuklar mı olsun küçükler etkilenmesin diye ? böyle tatlı su kurbağası gibi kavanozun içinde çocuk yetiştiriyorsunuz ondan sonra büyüyüp başlarına gelen ilk vakada topuklayan tiplere dönüşüyorlar..

yok ağacı yaşken eğmişler, nerde bu editör nerde bu devlet lan ne oluyor anasını satayım çizgi filmlerde adam öldürülüyor, envai çeşit silah var, seks var her türlü ibnelik var sıkıntı yok ama kaldırıma araba park edilmiş aooovvvv ne aovvv ?
  • maganda turnusolü başlık.

edit: magandalar arazi olmuş :)))
  • derdini seveyim
  • arabadir, kaldirimdir bilemiyorum da, ben cizgi film izlemeleyi, cocuklar icin yapilan, ve tahminen butcesi pixar gibi buyuk firmalarin kat be kat altinda olan yapimcilar cok iyi is cikartmis. yani madem bu kadar potansiyel vardi, bize niye cumali ceber dayamaya calisiyosunuz olm? baya baya guzel lan karakterler animasyonlar herseyiyle. sunu adam gibi aslan kral gibi bir hikaye ile butunlestirip verin sinemaya, gidelim gencler, cocuklar, ihtiyarlar hepbirlikte.

hatta 13. dakikaya zipladim direk, duyara bakiyim diye, hemen ardindan ayin evreleri ile ilgili bayagi da basarili ve anlasilabilir bilgiler verilmis. bence basarili.
  • tepki verilmesi gereken hede...