şükela:  tümü | bugün
 • başlığı açan arkadaştan allah razı olsun. spotify bunun çükünü yesin. sesli kitap ve radyo tiyatrosu arşivi efsane olan uygulama.
 • trt, kurum olarak elindeki imkanları böyle güzel şeyler için kullandığı sürece, herhangi bir faturada kesilecek "trt payı"na ses çıkarmam, aksine destek olurum.
 • aman yarabbi. spotify üyelik ücreti isteyedursun arka planda çalabilme özelliği, reklam yok, arayüzü şahane. sesli kitap var. ekşi sözlük sayesinde keşfettim bu sabah.
 • uygulamayı iki gün önce indirdim ve ilk neyi dinleyeceğimi şaşırdım. bu kadar çok ve kaliteli içerik beklemiyordum. müzik türlerini sadece türkçe ve yabancı diye değil, zaman tüneli yapıp türlere ve yıllara göre de ayırmaları hoşuma gitti. bir iki müzik listesini dinledim. mutfakta yemek hazırlarken radyo tiyatrosu dinledim. yatağımda uzanıp sesli kitap dinledim. (bkz: la peste) gerçi bütçe olarak kıyaslanamazlar ama spotify'da dinlediğim sesli kitabın bunun yanında çok kalitesiz kaldığını belirtmeliyim. birkaç tane ingilizce kitap da koymuşlar. tabii daha çok olmasını isterim ama bu kadarını da ummuyordum. bir iki belgeseli de gözüme kestirdim. herkese hitap edebilecek bir uygulama olmuş. hem eğlenceli hem bilgi verici buldum, sevdim.
 • malesef telif hakları yüzünden sanatçı şarkı listeleri ve sanatçı & eser arama özelliği kaldırılmış olan çok sevdiğim uygulama. son kaleyi de kaybetmişim gibi. harika bir uygulamaydı. şimdi yalnızca arşivdeki program yayınları aranabiliyor. şarkıları da ancak tür ve temaya göre yapılmış listelerden birinde bulursanız dinleyebiliyorsunuz.
 • hayatta ilk defa trt payı'nın işe yaradığını gösteren uygulama.

  çok kullanışlı ve basit, arayüzü de oldukça başarılı.

  android için playstore indirme linki
 • muhteşem eşsiz bi uygulama. tahminlerin ötesinde başarılı.

  o kadar iyi ki bana gore spotify onunde diz çöküp tövbe ister.
 • halk müziği severler için büyük bir nimet. akıl edenin, yapanın emeğine yüreğine sağlık. tüm trt arşivi eklenir inşallah.
 • çok beğendiğimi yazmıştım (bkz: #112978317)

  ve fakat spotify'a rakip değil. olması da gereksiz. yeni çıkan bir şarkıcı veya acayip bir iskandinav rock grubu ya da lübnanlı bir şarkıcının plak şirketiyle anlaşmalar yapmak, telif üstünde uzlaşmaya çalışmak vs. trt'nin boyunu da aşar, varlık amacını da.

  mühim olan trt'nin kendi arşivlerinin derli toplu durması, telif süresi geçmiş ya da trt'de olan birtakım edebi eserlerin (tiyatro ya da sesli kitap) organize şekilde bulunması.

  nasıl ki spotify'da trt dizi müzikleri ya da trt sanatçılarının okuduğu balıkesir türküleri bulamayacaksanız bunda da (bkz: abdel halim hafız) ya da (bkz: amorphis) diskografisi aramak saçma. spotify da durur kenarda bu da...
 • günlerdir bu platformdan sesli kitap olarak sözde kızlar'ı dinliyorum, az vakit ayırmadım, seslendireni de epey beğendim, romanı da... derken az önce, belma'nın mebrure'ye behiç'le olan macerasını anlatırken behiç'in odasındaki uzun koltuktaki münasebetlerine gelmiştik ki seslendiren bir anda kitabı okurken kullandığı sesten çıkarak robotik bir sesle "burayı geçelim..." dedi. birkaç dakika sonra belma, istenmeyen gebeliğinden bahsediyordu. eğer kitap, yayın politikalarına uymuyor idiyse hiç seslendirme yaptırmasalardı keşke, bilsem bu kadar uzun vakit ayırmazdım.

  diğer tüm özelliklerini çok beğendiğim platformdur ama sesli kitap için kullanacak olanlar bunu da dikkate alsın derim.

  editle gelen ek: fokjullenaaiers adlı yazar sağ olsun merak edip hem sesli kitaba, hem elindeki kitaba bakıp düzeltti, kitabın aslı da böyleymiş. peyami safa otosansür uygulamış, trt'nin günahını almışım.
hesabın var mı? giriş yap