şükela:  tümü | bugün
  • benim telefonumda spotify ın pabucunu dama atmış uygulamadır.

(bkz: çok güzel)

maalesef editi ; herşey süper fakat buffering sorunları var, uzun yolda hat çekmediği an müziği durduruyor. normalde spotify şarkı sonuna kadar, hatta sonraki 1-2 şarkıyı indiriyor ve hat yokken onları çalıyordu ve o şarkılar bitene kadar hat çoktan geri gelmiş oluyordu. bu hatayı düzeltmezlerse, benim gibi çoğunlukla uzun yolda müzik dinleyenleri kaçıracaklar.
  • yıllardır trt'yi arayıp, arkası yarın, radyo tiyatrosu ve bir roman, bir hikâye adlı programların podcast arşivlerine dâhil edilmesi için ricâda bulunuyorduk. şükürler olsun ki; bu güzel uygulamayla birlikte, bu kayıtlara da erişim sağlanabildi.
    inşallah içerikler güncellenir ve bütün kayıtlar eklenir. bununla birlikte; birçok program, dizi-film müzikleri, trt radyolarında kaydedilmiş güzelim eserler de mevcut uygulamada. gerçekten çok sevindirici ve heyecanlandıran bir gelişme benim için.
    içeriklerin güncellendiğinden bir emîn olabilsem...

cümle ekibin, bu haberi bize ulaştıranların emeklerine sağlık.
  • trt'den beklenmeyecek kalitede bir uygulama.
  • çok güzel, bye bye spotify
  • halk müziği severler için büyük bir nimet. akıl edenin, yapanın emeğine yüreğine sağlık. tüm trt arşivi eklenir inşallah.
  • çok beğendiğimi yazmıştım (bkz: #112978317)

ve fakat spotify'a rakip değil. olması da gereksiz. yeni çıkan bir şarkıcı veya acayip bir iskandinav rock grubu ya da lübnanlı bir şarkıcının plak şirketiyle anlaşmalar yapmak, telif üstünde uzlaşmaya çalışmak vs. trt'nin boyunu da aşar, varlık amacını da.

mühim olan trt'nin kendi arşivlerinin derli toplu durması, telif süresi geçmiş ya da trt'de olan birtakım edebi eserlerin (tiyatro ya da sesli kitap) organize şekilde bulunması.

nasıl ki spotify'da trt dizi müzikleri ya da trt sanatçılarının okuduğu balıkesir türküleri bulamayacaksanız bunda da (bkz: abdel halim hafız) ya da (bkz: amorphis) diskografisi aramak saçma. spotify da durur kenarda bu da...
  • adamlar içmek için uygulama yapmış. vergilerin bir şekilde dolaylı yoldan da olsa geri döndüğünü görmek güzel :)
  • beğenilen doyumsuz bir uygulama olmuş.
    trt şaşırtmıyor değil.
  • radyo tiyatrosunun ve sesli kitapların bile olduğu harika akıllı telefon uygulamasıdır.
  • t: benim için spotify'ın yerini almış trt'nin uygulamasıdır.

trt repertuvarı'ndaki müzikler gün geçtikçe eklenmektedir ayrıca trt yapımı radyo tiyatrolarını da içinde barındırmaktadır. bazı eksiklikleri olsa da gelecekte bunu halledeceğini düşündüğüm bazı sıkıntıları var ( mesela internet gidince müzik gitmesine rağmen bildirim çubuğunda hala müzik saati akıyor ).

hesabın var mı? giriş yap