• çok güzel, bye bye spotify
  • çok beğendiğimi yazmıştım (bkz: #112978317)

ve fakat spotify'a rakip değil. olması da gereksiz. yeni çıkan bir şarkıcı veya acayip bir iskandinav rock grubu ya da lübnanlı bir şarkıcının plak şirketiyle anlaşmalar yapmak, telif üstünde uzlaşmaya çalışmak vs. trt'nin boyunu da aşar, varlık amacını da.

mühim olan trt'nin kendi arşivlerinin derli toplu durması, telif süresi geçmiş ya da trt'de olan birtakım edebi eserlerin (tiyatro ya da sesli kitap) organize şekilde bulunması.

nasıl ki spotify'da trt dizi müzikleri ya da trt sanatçılarının okuduğu balıkesir türküleri bulamayacaksanız bunda da (bkz: abdel halim hafız) ya da (bkz: amorphis) diskografisi aramak saçma. spotify da durur kenarda bu da...
  • adamlar içmek için uygulama yapmış. vergilerin bir şekilde dolaylı yoldan da olsa geri döndüğünü görmek güzel :)
  • beğenilen doyumsuz bir uygulama olmuş.
    trt şaşırtmıyor değil.
  • radyo tiyatrosunun ve sesli kitapların bile olduğu harika akıllı telefon uygulamasıdır.
  • t: benim için spotify'ın yerini almış trt'nin uygulamasıdır.

trt repertuvarı'ndaki müzikler gün geçtikçe eklenmektedir ayrıca trt yapımı radyo tiyatrolarını da içinde barındırmaktadır. bazı eksiklikleri olsa da gelecekte bunu halledeceğini düşündüğüm bazı sıkıntıları var ( mesela internet gidince müzik gitmesine rağmen bildirim çubuğunda hala müzik saati akıyor ).
  • çok ama çok güzel bir uygulama. özellikle trt sanatçılarından türküleri dinlemenin tadına doyum olmuyor. elbette giderek gelişecektir ancak beğendiğimiz şarkıcıların profillerine gidememek büyük bir eksiklik. arayüzü göz kanatmıyor, yumuşacık liste kapakları var ve hepsinden önemlisi de müzik keyfinizi sürerken herhangi bir bölünme yok; istediğin zaman dinle, istediğin zaman bir sonraki şarkıya geç.
  • ios uygulaması spotify ve youtube musicten akıcıdır.
    cihaz:iphone11
  • instagram reklamlarında karşıma çıkan uygulama.
    deneyelim bakalım.

trt’den haz etmesem de bazen güzel işler çıkarıyorlar.
  • bir süredir severek kullandığım ücretsiz uygulama. müzik çeşitliliği çok fazla olmasa da benim işimi görüyor. spotify in çirkin reklamlarından kurtuldum.
    ayrıca içinde podcast, sesli kitaplar bulunuyor
hesabın var mı? giriş yap