şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir tv kanalı, ramazanda yayına başlayacakmış. sübhanallah...
  • trt'nin yeni kanalı. islamın doğru anlaşılması doğru öğrenilmesi için açıldığı söyleniyor.ya da trt'nin istediği şekilde öğrenilmesi için de olabilir.
  • halkı islam konusunda daha iyi bilinçlendirmek amacı ile kurulacak kanal. diyanet başkanı prof. dr. mehmet görmez' "son zamanlarda din alanında çok büyük sorunlar çıkıyor" diyerek bunların önüne yanlızca cami hutbeleri ve vaazları ile geçemeyeceklerini belirtiyor. bu noktada kendisine katılsam ve diyanet işlerinin kendine ait bir yayın organı olması gerektiğini düşünsem de din alanındaki sorunlar ve gerekçelerini biraz daha açabilseymiş iyi olurmuş. mesela benim aklıma gelen ilk sorun böyle bir kanalın kurulacağını duyuran basın toplantısında konu ile ilgili kişilerin dışında zilyon tane bakan, başbakan yardımcısı vs.'nin hazır kıta yer alması. sağolsunlar yanlızca toplumun vicdanını ilgilendiren din gibi bir konunun içi gün geçtikçe boşalıyor sayelerinde, islam ile ilgili olumlu bir adım atmak istiyorlarsa önce bunun önüne geçsinler.

haber videosu;
    http://video.milliyet.com.tr/…t---f5ita9brqkib.html
  • bol bol gezegen ve açan çiçek görüntüsü yayınlayacak olan kanal.
  • ibret alacağımız programlara yer vermezse izlemeyeceğim kanal.
  • (bkz: diyanet tv)
  • logosunu merak ettiğim kanal diyecektim de trt bu ne yaratıcılık bekliyorum ki. trt altında da diyanet... tamam.
  • "bu yapılanlar benim vergilerimle yapılıyor!" türünden biri değilim ama vergilerin gittiği yerleri gördükçe gerçekten üzülmeden edemiyorum. üstelik bu vergiler ile yapılabilecek birçok güzel şey var iken.

ister inanın, ister inanmayın; el açıp dua etmek karın doyurmuyor, ülkeyi kalkındırmıyor. neyse.
  • (bkz: israf)