şükela:  tümü | bugün
  • birçoğu maçtan önce zahmet edip futbolcu isimlerinin doğru tellafuzlarını öğrenmeyerek insanı maç seyrederken deli eden spiker güruhu.model için (bkz: abidin aydoğdu)
  • telaffuz hadi neyse, yılların derdi de, ekranda "ball possession" istatistiği çıkınca bunu "pozüsyon" (doğrusu pozisyondur onun da aslında) olarak yorumlayanı da bulunur bunların. hatta pişkin pişkin "meksika'nın italya'ya göre daha çok pozüsyona girdiğini de istatistiklerden görebiliyoruz." falan derler.. saçımı başımı yolasım gelir.. hadi ilkinde yaptı o hatayı, anlattığı bilmemkaçıncı maçta da yapmasın bari yahu... bir allahın kulu da kolundan dürtüp demezmi; "abi bak 'pozüsyon' diyosun, iyi güzel de, kazın ayağı öyle değil.." diye?
  • dünya kupası öncesi maçı ingiltere'de anlatacak olan spikerlerin turnuvadan önce iki ay boyunca oxford üniversitesi'ndeki linguistics departmanında telaffuzlarla ilgili çalışacağını açıklanmıştı. bizimkiler ise benedict mccarthy'ye paul mccartney, paul scholes'a pol şuulz, ashley cole'a ashley cool diyorlar. hatta aralarında en utanmaz olanı abd-güney kore maçında "siz formaların arkasında göremiyorsunuz ama merak etmeyin biz koreli meslektaşlarımıza sorduk, bütün koreli oyuncuların tam adını ve okunuşunu öğrendik" demiş hemen akabinde de abd'nin golünü atan clint mathis'e clint matthews şeklinde hitap etmiştir.
  • portekiz'in bir macinda rui jorge ve jorge costa adli futbolcularin isimlerini rui corc ve corc kosta seklinde okuyan super spikerler.ayni zamanda sik sik oyuncu karistirmayi da iyi becerirler.
  • cok eskilerden ilker yasin
  • ulusal maclarda ceza sahasina yapilan her ortada hakan sukur ceza sahasinda olmasa dahi asagilar bir ifade takinip seslerini alcaltarak "hakaaan" diyen spikerlerdir bunlar. hakan'in 2 km. uzagindan giden topa 4 kisinin arasindan kafasini sokmasini isterler.
  • avrupa kupasında hıncal uluç'u deli eden, hıncal uluç'un haklarında yazdığı yazıya maç esnasında cevap yetiştirmeye çalışan bunu yaparken olaydan habersiz seyircilerin 'ne diyo lan bu herif?' diye düşünmesine neden olan spiker grubu.
  • meksika'daki dunya kupasiydi sanirim... trt acilis macina gec baglandi. trt spikerinin ilk sozu "evet sayin seyirciler... mac baslayali yaklasik 1 dakika 35 saniye oldu" idi... neti kacti acaba?