şükela:  tümü | bugün
 • trt'nin en üst düzey yöneticisi. son olarak, akp iktidarı ile başlayan süreçte tartışmalı biçimde kurumun başına şenol demiröz getirildi. demiröz de geçen yılki örovizyon başarısına sertab erener'in ilk kez ingilizce bir şarkıyla katılmasına onay veren ve alınan birincilikte pay sahibi olan eski genel müdür yücel yener'i ve yıllardır yarışmaya türkiye adına katılan şarkıcıları (ve / veya grupları) çağırmayarak kendince bir tavır koydu, ama bu tavrı kimse anlayamadı, herkes yadırgadı, hatta kınadı.
 • (bkz: yücel yener)
  (bkz: ismail cem)
 • trt spikerlerine "korku filmi gibiler" diyerek yapılabilecek en büyük saygısızlık ve densizliği yapmış, televizyondan ve televizyonculuktan bihaber şahıs! (bkz: şenol demiröz)
 • gayet uzun bir seçim ve atama prosedürü bulunan makam, mevki, kıl, tüy, yün.
  belli şartları sağlayan insan evlatları önce rtük'e başvurarak trt genel müdür aday adayı oluyorlar. rtük bunların arasında eleme yaparak 3 tane trt genel müdür adayı belirliyor. bakanlar kurulu bu 3 adaydan birini seçip kararnameyi köşke gönderiyor. cumhurbaşkanı önüne gelen ismin 7 sülalesini soruşturuyor. (bkz: güvenlik soruşturması) önüne gelen raporları beğenirse imzalıyor atama kararnamesini.
 • an itibariyle ibrahim şahin denilen şahısın yaptığı görevdir. türkücü rojin'e ''aşüfte kadın'' diyerek hayatının gafını yapmış, ardından yazılı açıklama yaparak, “sanatçı rojin’le ilgili maksadı aşan bir ifade kullandım. kendisinden ve kamuoyundan özür diliyorum” demiştir.

  sarfettiği bu yakışıksız cümleden dolayı, başbakan, rojin'i arayarak özür dilemiştir.
 • ibrahim şahin denilen, çizgi fimlerle ilgili büyük sorunları olan şahıstır.

  "çizgi filmlerde hayal ürünü varlıklar, uçanlar, kaçanlar, uzaylılar, doğaüstü yaratıklar var. bu çocuklar için tehlikeli dedik ve kendi çizgi filmimizi yaptık"

  haber

  bir hayal gücüne müdahale edilmemişti zaten. bir o kalmıştı. böylece o konuya da el attılar.

  bir çocuğun tarihini öğrenmesi ayrı mesele, hayal gücünü geliştirecek bilim kurgu filmler izlemesi ayrı mesele. amaaan kime diyorum ben, nato mermer nato kafa.