şükela:  tümü | bugün soru sor
 • trt genel müdürü'nün 4 ağustos 2018 tarihli açıklamasıdır.

  trt genel müdür ibrahim eren eurovision ile ilgili gelen soru üzerine şöyle bir açıklama yapmıştır:

  --- spoiler ---

  "şu anda katılmayı düşünmüyoruz. oylama sistemi gibi gerekçelerimiz var. bir de kamu yayıncısı olarak, avusturyalı birinci olan sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, 'aynı anda hem erkeğim hem kadınım' diyen birini saat 21.00'de, çocukların seyrettiği bir zamanda ben canlı yayımlayamam ki. avrupa yayıncılar birliğine, eurovision'la ilgili olarak 'siz saptınız değerlerinizden.' dedim. bundan dolayı başka ülkeler de çıktı. orada bir zihin karmaşası var, yöneticilerinden dolayı. o düzelirse tekrar eurovision'a gireriz."

  --- spoiler ---

  bizler farklılıklara ve bizim gibi olmayanlara neden bu kadar tepkiliyiz? neden herkes tek tip olmak zorunda ve neden sizin gibi olmayanlara yaptığınız bu ayrıştırma?

  kaynak

  bilgi editi: anladığım kadarıyla aramızda homofobi'nin ne olduğunu bilmeyen bazı yazar arkadaşlarımız var. onlar için bir tanım bırakıyorum ve tanımı okuduktan sonra tekrardan konuyu değerlendirmelerini rica ediyorum.

  homofobi, eşcinsellere ya da eşcinselliğe karşı duyulan nefret, korku, hoşnutsuzluk ya da ayrımcılıktır. geniş manası ile diğer cinsel yönelimlere sahip olan lgbt kişileri de içerir. sıfat olarak, homofobik şeklinde kullanılır.

  '' o kadar da godoş olmadık artık'' yorumunu kınıyorum ve godoşluğun tanımını yazmak istiyorum.

  godoş:ahlaksız adam, pezevenk.

  anlamlarına gelir.

  godoş tanım tdk

  insanların cinsel yönelimlerine, duygu ve düşüncelerine saygı göstermemek ile godoşluğun bir alakası yoktur.

  çocuklar ile alakalı bu kadar duyarlıysa sevgili genel müdür önce diriliş ertuğrul ve muadili dizilerdeki şiddeti engellesin.
 • tanım: toplum ahlakını gözeterek doğru yapan müdürün açıklamasıdır.

  öncelikle benim ahlak anlayışımı ben belirlerim bu konuda anlaşalım. çocuğuma ne izleteceğimi de ben belirlerim. eşcinselliğin fizyolojik olduğu kadar psikolojik bir rahatsızlık olduğu da apaçık. böyle bir hastalığı olanı toplumdan teşhir etmemekle birlikte gösterebileceğim en büyük anlayış onun "hasta" olduğunu kabul etmektir. bunun yanı sıra eşcinselliğin psikolojik yayılımını, eşcinsel olmayan bir takım insanların da etki altında kalarak zamanla eşcinsel gibi yaşamaya başladığını da görüyoruz. benim çocuğumu bundan korumaya hakkım var. gidin mahrem ortamlarınızda ne halt ediyorsanız edin, devlet televizyonunda hastalığınızı normalleştirmeye çalışmayın. eşcinsellere kendilerini ifade edebilmesi için verilen ilk özgürlük ortamında çoluğun çocuğun gözü önünde, taksimin orta yerinde birbirlerine oral sex yaptıklarını tecrübe etmiş bir toplum olarak size söyleyebileceğimiz tek şey o şansı harcadığınız. bundan sonra özgürlük istiyorsanız kitle olarak rüşdünüzü ispatlamalı, insani bir seviyeye geldiğinizi topluma inandırmalısınız. o istediğiniz haklar her ne ise, bunu taksim'de "ibne, sex, sikiş, sokuş " pankartları taşıyarak değil, topluma ve gelecek nesillere zarar vermeyeceğinizi, toplumsal ahlaka uyum sağlayarak da yaşayabileceğinizi göstererek kazanabilirsiniz. yoksa evimin önünde birbirine oral sex yapan koca memeli eşek kadar herifler benim ve toplumun gözünde sadece "hasta" olarak kalacaktır. trt müdürü hepimizin düşüncelerine tercüman olmuştur. kendisini tebrik ediyorum.
 • bir ülke ancak bu kadar rezil edilebilir. sanatçı orada cinsel kimliğiyle değil sanatıyla ön planda duruyor fakat bunu algılayabilecek durumda olmadığı belli.

  bir de bu adam trt nin başında duruyor yazık hakkaten .
 • her tarafta silahların patladığı, oyuncuların mermilere kafa attığı dizileri yayınlamakta bir beis görmeyen müdürün çocukları düşündüğünü söylediği açıklama.
 • çok doğru söylemiş tebrik ediyoruz ibrahim beyi. yallah hollanda'ya.
 • yav açıklamak bak! zihin karmaşası var düzelirse gireriz! erovizyon iyi da çok da sikindeydi... siz eşcinselleri televizyonda göstermiyorsunuz diye madde koyacak adamlar eşcinseller giremez diye...

  nerede boş beleş var başımızda amk nerede boş beleş vizyonsuz görgüsüz çağın gerisinde insanlığın uzağında tip var getirdiler başımıza tepemize koydular allah belanızı versin emi!
 • "...siz saptınız değerlerinizden dedim!"

  demiş bir de hazret!

  "... saptınız değerlerinizden..."

  bunu söyleyen de arap değerlerini anadolu değerlerine tercih eden biri ha yanlış olmasın!

  değermiş...

  ulan ne günlere kaldık ya!

  edi: rejiden uyardılar, anlam bütünlüğü düzeltildi!
 • insanların kafalarının kesildiği diriliş ertuğrul dizisini yayınlayan kanalın genel müdürüne ait leş açıklama.
 • sarayda bülent ersoy ile aynı masada yan yana oturan emine hanıma fena laf çakmıştır :)
 • doğru ve yerinde bir açıklamadır; fakat aynı hassasiyeti keşke mermilerin havada uçuştuğu, boğazların açık açık kesildiği mafyavari diziler ve yengeye eşe dosta hallenilen ensest ilişkili pembemsi dizilere de gösterseydi keşke.

  bunlar da çocukların seyrettiği bir zamanda yayınlanıyor.