şükela:  tümü | bugün
  • aklına tüküreyim demek istediğim insan. bok var amk barcelona-roma maçında. ilk maçı 4-1 almış, roma’nın ümidi şansı yok denecek kadar az. cengiz ünder var diye seçtilerse, 2 haftadır sakatlığından dolayı oynamayan adamın bu maçta oynamasını beklemek hangi akla hizmet? bu ne çapsızlık? versenize city-liverpool maçını be dingiller!

edit: eğrisi doğrusuna denk geldi amk. yoksa hala beyin yok bu maçı yayınlayan adamda.

edit2: neymiş de adamdan özür dilemek lazımmış, bir bildiği varmışmış. bi sik bildiği yoktur. türkiye’deki futbolseverlere sorsanız ispanya ligi mi, italya ligi mi, ingiltere ligi mi diye; ingiltere ligini seçer %80’i. türk seyirciyi nasıl bağlayacağını da biliyosun zaten. reklamlarında ‘müslüman futbolcu muhammed salah’ diye bir ibare geçirince bizim 70’lık dedemiz bile açın bi izleyelim şunu der. velhasılı roma 9-0 da yenseydi bu maçın yayınlanması tamamen saçmalıktı!
  • bir bildiği olan adam(mış)
  • tebriği haketmiştir.

ülke insanının son yılların en güzel şampiyonlar ligi maçlarından birisini izlemesini sağlamıştır.
  • yani futbol bir sonuç oyunuysa bu da öyle bir şey bence. bunun kararını bu şekilde verdi ve bence de yanlış bir karardı ama sonucunda adamı haklı çıkardı.

iki takıma düz mantık bakınca city'nin liverpool karşısında dönme ihtimali çok daha yüksekti aslında... ama matematiksel olarak olaya bakarsak roma'nın deplasmanda attığı gol sayesinde tur şansının city'den daha yüksek olduğunu söyleyebilrdik. çünkü city 3-0 yense maç uzardı mesela...

dolasıyla böyle düşündüyse de yine mantıklı bir seçim yaptığını anlayabiliyoruz aslında... sonuç olarak da haklı çıktı zaten tebrik ediyorum kendisini.
  • kendisi karar vermemektedir. ucl yayın haklarını elinde bulunduran platform daha iddaalı olduğunu düşündüğü için mc-liverpool maçını yayınlayınca trt’ye bu maç kalmıştır.

edit: pırıl pırıl kafalar var. yayıncı kuruluş dediğimiz oluşum maçın yayın hakkını alır ve isterse diğer kuruluşlara satar. her iddaalı maçı açık kanal yayınlarsa kendisi de kutu yerine babayı satar. düşünün sen yayın hakkına sahipsin ama trt sana sormadan iyi maçları yayınlıyormuş.

herkese asgari oranda zeka şart
  • iyi maçı yayıncı kuruluş yayınlıyor kalan iddiasız maçı trt'ye veriyor. trt kendisi karar vermiyor.
  • trt kendisi karar vermiyormuş. hadi ya! geçen hafta juventus-real madrid maçını trt nasıl yayınladı o zaman? ana yayıncı kuruluş sevilla-bayern maçının daha heyecanlı olacağını mı düşündü yani? bir şey yazmadan araştırın önce.

hem barcelona reytinginden, hem cengiz ünder faktöründen, hem de seri a-la liga kapışmasından bu maça karar verildiğini düşünüyorum
  • trt yayınlayacağı maçları kendisi seçmektedir. alınan kararı anlayamayacak bir şey de yok iki maç da 3 farkla bitmiş. birinde en sevilen milli futbolcun ve messi oynuyor sen olsan hangisini seçersin?
  • sözlükte yazar olsa, başlık sahibine yazacağı cevaptan dolayı sözlükten uçurulacak kişidir.
  • her kim ise doğru bir karar vermiştir. tebrik ederiz.
    maç başlığında yazan salak "göt oldunuzcular" gelmeden yazayım,
    ben de m.city-l'pool maçını vermeyen kanala vermiştim ayarı maçın başlığında.
    böyle turlarda ikinci maçlarda 386 bin kişiye sorsan 380 bini m.city-l'pool maçının heyecan dozu daha yüksek ve daha iyi bir çekişme ile geçecek maç diye belirleme yapar.
    yani götünüzden bildiğimiz futbola element uydurmayın.
    futbolun güzelliği de önceden bu şekilde bilinmiyor olması zaten. o sebeple futbolun sonucunun ne kadar az tahmin edilebilir olduğunu gösteren örnek bir maçı seçti.
    o da şans ile kardeş, yani futbolun bilinmezliğinin getirdiği ile diyelim, anladın?
    bilgi ile alakalı değil, yine söylüyorum futbolu 2 gram bilen adam dün gece diğer maçı yayınlardı.
    bu kadar basit.