şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şu an gösterimde olan avrupa şampiyonalarının unutulmaz olayları adlı programda, kale arkasındaki reklamlarından sadece carlsberg ve tuborg reklamlarını sansürlemesi olayıdır. diğer reklam panolarından hiçbiri (hyundai, coca cola vs) bu uygulamaya dahil olmadı.
  • kendi ekmek teknesine pislemesi anlamanına gelen eylem. bira içilmeden seyredilen avrupa şampiyonasını, dünya kupasını ne etsin futbolsever?
  • bir hukuki gerekliliktir.
  • bundan sonra pek de şaşırılmaması gereken sansürdür. geçen ay farketmiştim ama herhalde başka bir şeyden dolayıdır dedim, ramazan vs diye. en nihayetinde bunlardan her şey beklenir. ama baktım böyle devam ediyor. neden böyle bir şey yapıyorlar diye sorsak, mantıklı cevap yok tabi.

kanal 7'nin bile "çıplak vatandaş" filmini sansürlemeden verdiği zamanda bira markasını sansürlemek nedir arkadaş? bırak şu geri kafayı. kimse kızmasın ama bu açık açık yobazlıktır. ne yani ben şimdi maçı izlerken reklam panolarında "carlsberg" yazısını gördüm diye gidip bira alıp mı maçı izleyeceğim. bu mudur yani? sizde bu zihniyet olduktan sonra allah bize sabır versin ne diyeyim.

edit: yasalara göre böyle bir şeyin olması gerekiyormuş. böyle yasa mı olur arkadaş? hadi tamam, dizilerde vs yap eyvallah diyelim de maç anında kim reklam panolarına kitlenir?
  • ben carlsberg in sahibi olsam, trt ye prim vermemi sağlayacak uygulamadır. şöyle ki;

- hacı bak gole bak şimdi
    + eee top nerde?
    - haydiii, topun olduğu kısmı buzlandırdılar
    + neden ki? ne vardı orda?
    - carlsberg yazıyo ya işte
    + lan carlsberg dedin de canım çekti, tekel bayi var mı buralarda?
  • aylardır bunu görüyordum, insanların izlerken o tabelalara daha çok dikkat kesilmesine sebep olduklarının farkında olmadan insanların canını bira çektirmelerini kendilerine yakışır amatörlükte bulduğumdan kanıksamaya başlamışken, asıl beni şaşırtan cnbc-e'nin the simpsons'ın bir bölümünde hayali bir firma olan duff birayı buzlamasıydı, hani şu entel geçinen kanaldan bahsediyoruz, adamlar gerçekte olmayan bir firmayı buzlayabilecek kadar ileri gittiler. hadi live-action olsa bir nebze, çizgi lan, çizgilerden oluşuyor o.
  • bir neslin daha! alkolik olmamasi icin yapilmasi elzem uygulama...
  • şu anda gösterilen şampiyonlar ligi play-off maç özetlerinde heineken'e işlemeyen yasak.

kasıtları danimarkalı bira üreticilerine olabilir belki.
  • bundesliga'yı canlı yayınlayan bir kanalın içine düştüğü ironik bir durumdur.

(bkz: bitburger)
    (bkz: krombacher)
    (bkz: veltins)
    (bkz: paulaner)
  • bir trt geleneği ve rezaleti. yıllardır süregelen ve son olarak şampiyonlar ligi 2016-2017 sezonu 1. hafta özet görüntülerinde boy gösteren ve maçın, deyim yerindeyse içine eden olaydır.