şükela:  tümü | bugün
 • trt'nin, 1 temmuz 2009 tarihi itibariyle, ar$iv kayıtlarından günümüze kadar uzanan bir skalada kesintisiz türkü yayını yapacağı yeni radyo kanalıdır.

  aynı mantıkla yayına ba$layan türk sanat müziği istasyonu için:
  (bkz: trt nağme)
 • benim radyom. ne zamandır aranıyordum şöyle sağlam bir arşivi olan bi radyo 24 saat türkü çalsın da dinleyeyim diye. snnda buldum. ne varsa trt radyolarında var.

  " ... çaresiz dertlere düştüm,
  bir vefasız eleee düştüm ..."
 • frekansını bulamadığımız için dinleyemediğimiz radyodur.
 • sabah çaylarının yanına açtığım radyo. artık o gün tonmaisterin gönlü hangi yurttan sesler bandını çekmiş; şansınıza hangi memur solist çıkmışsa. ve fakat zaman zaman kulağı seven türküler de duyuyorum.

  radyonun en önemli meselesi çarşamba geceleri 23-24 saatleri arasında yayınlanan cengiz özkan canlı yayını. cengiz her hafta gönlüne göre konuklar alıyor. çalıp, çığırıp tat veriyor. memleketin içinden, dışından ama illa ki bir şekilde gurbetçi insanlar arayıp muhtelif renkler veriyor programa. telefonla katılanların birçoğu zevki selim sahibi olmakla beraber arada 'senin adın neydi'; 'filanca çok güzel şarkılar çalıyor, sen de iyi türkü çalıyorsun maşallah'; 'şimdi de benim için 'bu adam benim babam'ı çal' diyebilen mars sakinlerini de çıkıyor.

  demeden geçemeyeceğim. sanki her dakika muhteşem bir yayını varmış gibi cengiz özkan'a bir saat vermişler. programın sonuna yaklaşırken özcan türe canlı türkü okuyor. saatin 00:00 olması sebebiyle, o canım radyo yayını kesip acilen banttan bir solistler geçidi yayını koydu. koca trt radyosu saatin 12yi vurması sebebiyle gözümde bir balkabağına dönüşmeyi başardı.

  tarih tekerrür eder; trt trtliğini yapar. ee, ne de olsa huy canın altında. yine de başarılar. ha gayret trt diyorum!.. ha gayret!..
 • bu radyoyu ille de winamp'tan dinleyeceğim diyorsanız şu adresi; mms://95.0.159.133/TURKU play url kısmına giriyoruz ve aşkla dinlemeye başlıyoruz.
  bir de, msn messenger'da ne dinliyorum özelliği açıkken bunu ne yazıkki çalan şarkıları değil; mms://95.0.159.133/TURKU şeklinde görünmesi nedeniyle başkalarına hava atamıyoruz. :(
 • internetten dinliyorum, mis. ancak bir de calan turkulerin isimleri ve ozellikle de kimlerin soyledigi bilgisi verilse iyi olur.
 • canım sıkıldıkça çayımı demleyip dinlemeye başladığım radyo. burada çalınan türküleri dinledikçe insanın içine tarif edilemeyen bir huzur doluyor.
 • dinlemeden duramadığım. sanırım hiç evlenemeyeceğim veya bir bıyıklı kadın bulmam lazım.
 • resmî kurumsun neticede, başıma bir şey gelir mi bilemiyorum ama allah belanı versin trt türkü!

  sabahın henüz 08:13'ünde hüsnün senin ey dilber nadide kamer mi çalınır mı? biz bu mevzuları unutmak için uyuyoruz. daha uyanmadan bunları hatırlatmak neden? hadi bunu yaptın, zerre acımadın, cengiz özkan'a bağlamak da neyin nesi?

  istediğim kadar atiye, hadise, demet akalın falan dinleyeyim şimdi, hele bir söyle bana, zerre faydası olur mu?
 • bulunmaz nimettir.