şükela:  tümü | bugün
  • trt world sitesindeki bir haber metninde suriye operasyonunu troll hesaplar ve tuğçe kazaz üzerinden dünyaya anlatma girişimidir.

haber içeriğinde, akp trolü olan hrant enveryan adlı hesap ''turkish-armenian academic'' olarak tanıtılmış. bir başka trol hesap da tc aşığı kürt kökenli vatandaş olarak adlandırılmış.

metnin sonunda ise tuğçe kazaz'ın bir twiti ingilizceye çevrilerek bu operasyonun meşru olduğu mesajı verilmeye çalışılmış.
    link

böylesi önemli bir operasyonu bile işi saçmalığa vurup trol hesaplardan medet umarak dünyaya anlatmaya çalışıyorsak vah halimize.
  • operasyonun referansları troller ve tuğçe kazaz ise boşuna ağlamamak lazım derdimizi anlatamadığımız için.

yeni dünya düzeninde bir şeyin ne olduğu değil nasıl göründüğü önemlidir. biz bu noktada o kadar başarısız ki günün sonunda daima barbar türkler olarak anılacağız.
  • akp'den adam olmayacağını gösteren haberdir.
  • zaytung haberi degildir.
  • tam diyorum bir olalım beraber olalım bu tarz haberler çıkıyor amk. bütün sinirim zıplıyor. bu kraldan çok kralcılar yüzünden bu ülke asla bir olamaz.
  • a haber değil ki bu amk trt ulan.
  • gayet de çeşitli sosyal katmanlardan -erdoğan'a muhalif olanlar da dahil- görüşler örneklendirilmiş ve bence risk bile alınarak tarafsız bir yayıncılık yapılmış. ne var bunda anlamadım.

asıl hiçbir şeyi beğenmeyen ekşici tayfa orada kılıçdaroğlu'nun twiti olmasaydı (ki mantıken olmak zorunda da değil) ne diyecekti onu sorgulamak lazım.
  • (bkz: hrant enveryan kim amk)

bu ülkenin dış politikasını konuşmak tuğçe kazaz'a mı kaldı? dış politikalar profları uzmanları neredeler.

tv8de de (bkz: cengiz semercioğlu) harekatı anlatıyor.
  • tarafsız habercilik diyen sazanları gösteren başlıktır. bu kafayla fazla ilerleyebileceğimizi sanmıyorum.

bak canım kardeşim, diyelim ki amerika'nın benzeri bir girişimi oldu ve adamlar cnn sayfasına yumurta kafalı troll hesaplarını ve absürd komedi oyuncularının twit hesaplarını koyarak yaptıkları operasyonu haklı göstermeye çalışıyorlar. ne kadar saçma geldi değil mi? ha işte buradaki mesele de öyle. kafan almıştır umarım.
  • kendilerinin de bu operasyonu ne kadar ciddiye aldıklarının göstergesidir.