şükela:  tümü | bugün
 • azerbaycan'da hosaf butun magazalarda satılan şişelenmiş bir içecektir, ayva, vişne,erik, kayısı, seftali, karısık türünde bulmanız mümkündür, kız bunlara calısmıs denen seylerin hepsi zaten yapılmış ve tıkır tıkır işliyor, tekerleği yeniden bulmaya calısan adamla dalga gecmek sevaptır.

  kirazlısının resmi.
  https://turkish.alibaba.com/…-1-lt-50035563246.html
 • bunu zaten eski insanlar (şu an yaşlı olanlar) yapıyorlardı ve evlerine gittiğimizde bize ikram ederlerdi ismi de (bkz: tükenmez) dir
  ayrıca içinde tahminimce %1'in üzerinde alkol vardır malt bira misali. hani kafayı kapattin kardeş ama allahın yaptığı alkollü içecekle 1. oldun diyebiliriz
 • "pastörize etmeden raf ömrünü uzatma ve lojistik"
  hoşaf nasıl yapılır: meyveler kaynatılır ve sonra soğutularak içmeye hazır hale gelir ve bu "kaynatma ve ardından soğutma" işlemine pastörizasyon denir. eğer bu işlemi yapmamışsa zaten o hoşaf değildir.
  lojistik dediğiniz şey şişelere koyup marketlere ulaştırmaktan ibarettir.
  neyi geliştirdiği anlaşılmayan olaydır.
 • kiminin götünden alkol oranı ölçebildiğini, kimininse alelade bir kaynatıp soğutma işlemini pastörizasyon zannettiğini gördüğümüz dezenformasyon amaçlı bir kampanya.

  az bilenden korkmak gerekiyor cidden.
 • ve bu projenin alzaimer çipinden daha iyi olduğunu düşünüp millete havlayan şerefsizlerin savunmaya geçtiği konudur. alzaimer bir rahatsızlıktır insan sağlığı için kutsal bir meseledir. hoşaf ise çok da fifidir. ayrıca anlatıldığı gibi pastorizasyon olayı falan zaten bilinen konu ise ışıklı ekmeklik kadar farazi bir boka yaramayacak bir konudur. aynı zihniyet daha sonra ya bu müslümanlar neden bu kadar zulüm görüyor diye hayıflanırken sen alzaimer çipi yerine hoşaf geliştirir ondanda anlamaz eşşekciler tarafından iffet gibi ..... sonra bu yahudiler bizi niye düdüklüyor....
 • başlık altında koskoca lojistik adımlarını "şişeye koyup marketlere ulaştırmaktan ibarettir" diyerek özetleyen adamların eleştirdiği bir gıda mühendisi var.

  kızı da yarışmayı da bilmem etmem. konu hala bana komik geliyor. ama bütün dünyanın ürünlerini en güvenli, en hızlı ve en ucuz şekilde ilgili yerlere göndermek için milyarlarca dolar ar-ge yaptığı lojistik alanını "şişelere koyup marketlere ulaştırmaktan ibaret" diye küçümseyen adamların başkalarını eleştirmeye hakkı yok.

  "kimya dediğin nedir ki amuğakoym? iki farklı renkteki sıvıyı birbirine gatıyong, sağa farhlı bişeyler vereyo!"
 • (bkz: lağam)
 • hhahahaha y valla çok gülüyorum ya. bu kadar abes, saçma, komik, sıkmabaşın tekini yüceltmek için tezgahlanmış mevzuda bile senaryolar üretip "bakııın siz haksız çıktınız aslında çok süfer proce ! " diye nasıl da kıvırmışlar nasıl da kıvırmışlar ! yahu çok daha komikleşiyor olay gitdide !

  yahu düşünüyorum düşünüyorum hoşaf be... yani hoşaf yahu bildiğin hoşaf !!!!! neyin projesinden bahsediyorsun be hoşafın?????

  dur biraz daha gülücem !

  puahahahahahahahahah

  ahahahahahahhahahahahahahahahahhha !!!!
 • baslicam senin basörtüne artik kabak tadi verdiniz.. alzheimer icin cipin yaninda hosaf i siseye koydum malzemesini degistirdim bilmem ne nin nasil bir üstünlügü olur? arkadasin cip projesini incelemedim ama sadece isminden bile hosaf dan daha yararli bir konuya en azindan cözüm aramak icin yapilmis oldugu anlasiliyor hosaf ne? neye yariyor? neye cözüm buluyor? tutturmus basörtüsü bilmem ne. .elenecek tabi hatta o seviyeye cikmasi bile sacmalik eger ki program zihni sinir projeleri yarismasi degilse!
 • on numara projeye bok atanları yerin dibine sokmuştur.
  ben de seneye soğuk çay projesi ile katılacağım. çay nasıl yapılır ve nasıl soğutulur kısımları projemin ana ayakları olacak.

  belki kutu kola gibi soğuk çay satılır tutarsa.

  edit : destek mesajlarınız teşekkürler.
  ne çok arayan, isteyen varmış.
  @cigiltepe'nin de tavsiyesi ile meyve de eklemeye karar verdim.
  (bkz: organik meyveli soğuk çay)
  tabi ki çay da organik olacak.
  çalışmalara başlıyorum hemen.