şükela:  tümü | bugün
  • alzheimer çipini geçip finale kalması bile skandaldır. ben de şu an sıkma organik portakal suyu yapıyorum. ilk yarışma için tarih bekliyorum.
  • evde ekmek yapıyorum ve sonraki yarışmada yarışmacı olmak istiyorum. dünyada insanlar burger king ekmeğine bayılırken neden benim anadolu'nun seçme, doğal ununundan yapılmış ekmeğimi şöyle içine salça basıp yiyemiyor değil mi sayın vatan şaşmaz ? ama bir dakika problem var! ama benim türbanım yok ? bu da topluma biçilen dinci vasatlık rol modeline uymadığım için pek de başarılı olamıyacağımı bana hissettiriyor. o halde eve yaptığım ekmeğin hoşaf kadar değer görmeyeceğini şimdiden öngörebilirim. evet yarışmaktan vazgeçtim, bende kendi ekmeklerimi kendim yerim.
  • ironisiz, haksızlıktır.

    takip etmediğim ama olay sonrası bakıp anladığım kadarıyla mucit, bilimsel gelişme falan değil, iş yapacak bir girişim fikri arıyorlar. ayran gibi kolay ulaşılır bir hoşaf fikri de bence gayet diğer adaylardan daha fazla para getirir. hatta finalde kazanan hız ayarlı kasis mi nedir, saçmalık. üniversite bitirme tezi olsun o, araştırma yapılabilir falan ama hanginiz buna para yatırır lan? ben ikisi arasından gözüm kapalı hoşafı seçerdim.