*

şükela:  tümü | bugün
  • trt'nin trt çocuk da dahil tüm kanallarında 10 temmuz itibariyle türk bayrağı eşliğinde ekranına 15 temmuz destanı yazmaya başlaması olayı.

bu topraklarda yazılan diğer destanları da 5 gün öncesinden ekranına taşıyorlar mı çok merak ettim. 13 mart'ta 24 ekim'de filan takipteyim bundan sonra.

yoksa destanlar arasında bilmediğimiz bir sıralama var da haberimiz mi yok?

sıralamayın efendiler; destanları da, şehitleri de bu ülkenin hiçbir ortak değerini de.. kritik ayarları bunlar toplumun. yazık ediyorsunuz güzelim vatana..
  • istanbul metro ekranlarında da yazmaya başlamıştır.
  • az önce kanallar arasında dolaşırken gördüm, "ulan bu ne ki, bugün özel bi gündü de ben mi unuttum" diye kendime sorarken bayrağın altına üstüne 15 temmuz yazmalarıyla farkettim. bu kadar boş işlerle uğraştıklarını görünce muharrem ince'nin meral akşener'in "trt'yi satacağız" söylemlerinde ne kadar haklı olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor.
  • biletleri henüz tükenmediği için olan olay. en azından sahne sanatlarının desteklenmesi, insanı mutlu etmektedir.
  • aziz yıldırım'ın her olayı 3 temmuza bağlaması gibi oldu bu olay. 3 temmuz ve 15 temmuz lafı itici geliyor. yapmayın etmeyin. bir lafı ne kadar çok duyarsa bir insan ondan tiksinir.
  • öyle demeyin ama yeni türkiye'de yaşamıyor muyuz artık, 90 yıllık reklam arası bitmemiş miydi?

mezarda bile olsa bu yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz, tarih sizi unutmayacak.
  • demek çanakkale'de bunlar savaşsaydı aman yarabbi.. yolda adam çevirip ''biz destan yazdık biliyon mu lan?'' diye soracak kıvama gelirlerdi.

lan biz de yaşadık o günü de tarihimizin yazdığı nice destanın yanında 5 gün önceden hatırlatılmaya başlanacak kadar büyük bir destan değil.

he ''5 gün önceden hatırlatmaya başlayalım'' şeklinde düşünecek kadar küçük görüyorsanız ayrı mesele. büyük destanları hatırlatmaya lüzum yoktur zira. insan duygulanınca, tarihini düşününce aklına düşer..
  • yeni türkiye nin yeni bayramı. 2 senedir rejimi yıktılar diye bağırırken bunlardan bahsediyorduk. herkesin gözü önünde önünde rejimi yıktılar ve kimse birşey yapmadı.