şükela:  tümü | bugün
 • amerikan tv kanalları hbo,cnn veya fox'un günlük ne kadar harcadığını merak ettiğim ama kesinlikle 4 milyon liradan fazla olabileceğini düşünmediğim durum.

  her yıl 800 milyon tl elektrik geliri elde eden trt'nin, yayınladığı programların tamamına yakınını dışarıdan satın aldığı ortaya çıkmiş. sayıştay raporuna göre trt'nin 2014'te 691 milyon tl'lik yayın harcamasının yüzde 86,9'una denk gelen kısmını, satın aldığı programlar için dış yapım adı altında ödediği para oluşturuyormuş.
  haberin linki
 • yeteneksiz insanların elinde çarçur edilen halkın parası. ne oluyor, yandaşlara pay ediliyor.

  ramazan programıma milyon dolarlar harcıyorlar, dinin güzelliklerinden bahsediliyor, din ile ilgili her şey yapılıyor, bu fahiş fiyatlar ödeniyor, kul hakkına girilmiyor mu yani ? bunun adı ne o zaman ? bu nasıl bir çelişki. bu ne vurdumduymazlık, aymazlık, bu ne utanmazlık. bunu sorgulayınca adamlar seni dinden aforoz ediyor resmen. kan kusturuyor. işsiz bırakıyor. her türlü pisliği üzerinde deniyor.

  ulan gelmiş geçmiş en iyi animasyon filmi the lion king 45 milyon dolar, kaba taslak 130 milyon türk lirasından daha düşük, bir de bu 20 sene önceki teknoloji ile, şimdi bu teknolojiye ulaşmak daha basit, daha ucuz. anadolu çomarı mı kandırıyorsunuz anlamadım. haram zıkkım olsun çoluğundan çocuğundan çıksın.
 • günlük değil ama yıllık olarak 2015 yılında geliri 1 milyar 775 milyon tl, gideri ise 1 milyar 922 tl imiş. gelirinin büyük kısmı da elektrik faturalarına yansıtılan ya da bandrol geliri denen ama trt payı diye bilinen kalemlerden sağlanıyor.

  trt'nin geliri nereden?