• bu röportajda trt muhabiri ingilizce cümleler kurmak yerine cesitli anahtar kelimelerden yararlanip meramini dile getirmeye calismis guus hiddink'e karsi. ayrica hiddink'in söylediklerini de türkce diline tercüme etmeye gerek görmemis, bunun yerine aklindan gecenleri bizimle paylasmistir.

arkadasla cok dalga gecilmese keske, eminim o da istememistir fakat yapmak zorunda kalmistir bu röportaji.
  • şu şekilde gerçekleşmiştir:

- welcome. hello. mr. hiddink, in rio, in world cup (kayp şeklinde telaffuz ediyor). new motivation, european championships... er, next year... and now world cup 2014 brazil... (burada coşuyor) aand holland!

+ yeah, surprise eh? yes, surprise, we have holland, we have romania, hungary, estonia and andorra. i think, the two upcoming nations - romania and hungary- we must be very careful of. but er... yeah the key, the key is of course holland and holland has built up their team a few years ago and they can stay with this team in the upcoming time, the upcoming years. finally it is in the world cup so a lot of respect. but i don't have the fear for holland, we like to play with them because turkish team is also in a way of changing and i think, with one more, two more years to go, the team will be er... with a good experience to have a good chance against holland as well.

- öncelikle hollanda'nın grupta şansı olduğunu belirtti, hollanda'nın sürpriz olduğunu belirtti kendisi için. romanya'ya estonya'ya dikkat etmemiz gerektiğini belirtti hiddink. (burada tekrar hiddink'e dönüp soru soruyor)
    - in turkey, football... maybe scandal, and next month two games.

+ yeah, of course there is a lot of things going on in turkish club football. and that's not good, that's bad for the image of turkish football. but then i say the national team now, and i am very happy so far that no players are involved in the charges. but the national team, i think, must now be the proud of turkey. i think we have a beautiful job to do. players have a beautiful job to do... to regain the lost image worldwide... er by some clubs and that's the main task now for the national team.

- milli takımın hedeflerinin öncelikli olduğunu belirtti, ee... bir kaç kulübün böyle bir olayı yaşadığını belirtti. (burada ses bağlantısı gidiyor)
  • hiddink konuşmaya başladıktan sonra muhabirin 'hiç birşey anlamıyorum acil yardım edin' bakışı yarmıştır.

[http://imageshack.us/…hoto/my-images/707/feare.jpg/ http://imageshack.us/…hoto/my-images/707/feare.jpg/]
  • ingilizce sınavlarında kelime verirlerdi sonra cümle yapın derlerdi. adam resmen hiddink'e kelime verip al bunları birleştir soru haline getir diyor. bence bu röportajdan sonra gruptan çıkamayız. şaka bir yana ingilizce bilmek ya da konuşmamak konusunda atıp tutmuyorum ama madem bilmiyorsun ne demeye gidiyorsun. yemin ediyorum röportaja gitmeden önce çevresindekilere iki tane kalıp cümle sorsa ve sonra onları söylese, kimse ingilizce bilmediğini çakmazdı.
  • trt spikeri tarafından uydu problemi nedeniyle yarıda kesildiği söylenen röportaj.

ahahahahah. yeminle sandalyeden düştüm.
  • hiddink'in konuşma yeteneğine hayran olduğum röportajdır. abi adam bir kaç kelimeden soruyu kendince anlayıp dakikalarca konuşabildiyse bir de kusursuz ingilizce'yle soru sorulsa ne kadar konuşurdu çok merak ettim şimdi.
  • icinde ingilizce telaffuzu birebir "türkey futbol maybe skandal" seklinde yapilmis ingilizce bir cümle gecen roportaj.

insanin, radyolu mp3 playera odedigi paradan dahi bu adamin cebine girecek vergi kesilmesini sorgulayasi geliyor.
  • spikerin yüklemlerin anlatıldığı dersi kaçırmış olduğunu düşündüğüm röportaj, belki de gizli yüklem diye bir öğe var ben bilmiyorum.
  • yemin ederim utancimdan izleyemedim. 'meybi skandal' nedir lan?

adam hollanda hakkinda tonla sey soyledi, lot of respect dedi final oynadilar dedi, uzun yillar kendilerine yetecek kadrolari var dedi, o kadar sey anlatti, bizim eleman tek cumle cevirdi. surpriz oldu dedi.

ne i$sin abicim sen ya surpriz yumurta misin nesin?
  • bu röportajı canlı olarak izlemeye başlayıp sonrasında "eyvah eyvah adam ingilizcesi yeterli değil galiba" diyip adamın o utanmış halini görmemek için kanal değiştirdim ve başkasının görmemesini umdum ama sanırım birilerine yakalanmış (bkz: bizden kaçmaz)
hesabın var mı? giriş yap