şükela:  tümü | bugün
 • çoçukluğumda, annemin pazar sabahları kızarttığı yumurtalı ekmekleri kemirirken yegane kanalımız trt'de izlediğim çeteli (oysaki çete kurmak suçtu yurdumda), kovboylu, köpekli fimler.
 • önceki hafta, iyi kötü çirkin in yayınlandığı kuşak.

  daha çok kovboylar, macera, çocuksu veya ailevi dramlar yayımlanır. genelde kaliteli filmlerdir de..
 • pazar günleri saat 10:00'da başlayan bir hayal dünyasıydı benim gibi çocukluğunu o zamanlarda yaşayanlar için. walt disney yapımlı komedi filmleri izler ve anne ne derse desin duymamazlıktan gelirdik. şimdiye baktığımda ise eski tat kalmamış sanki kanallarda.
 • star wars, ghost busters gibi unutulmaz serileri izlediğim süper pazar kuşağı * *.
 • hatırladığım kadarıyla, "haberler", "işitme engelliler için haberler" ardından "alf" ve hemen onun arkasından gelen, genellikle (bkz: vahşi batı) içerikli filmleridir... ayrıca çok özlenmektedir bu filmler...
 • yanlış hatırlamıyorsam sabah gazetesinin verdiği pazar keyfi bulmaca dergisiyle birlikte, pazar sabahlarını haftanın en sevdiğim saatleri kategorsinde ilk sıraya taşıyan etkendi. ayrıca pazar kahvaltısına ayrı bir lezzet katardı o western sineması. bazen tür değiştirdiği de olur, superman ve tarzan gibi filmlerle kalplerimizi tekrar tekrar fethederdi. adeta, günümüzün en gelişmiş teknolojisiyle donatılmış sinema salonlarından aldığımız hazzı alırdık. en kötü yanı ise filmlerin bitimiyle o haftanın tatili bitmiş sayılırdı. zira pazar keyfi dergisinin ödüllü bulmacaları abinin elinde çoktan mundar olmuş, walkman kazanma hayali de suya düşmüştür. geriye bir tek uykudan önce programında yayınlanan yakari kalmış o da haftanın en sevdiğim saatlerinde hep sor sıralarda yer almıştır.

  haftanın en sevdiğim saatlerinde 2 numara mı ?
  (bkz: kara şimşek)
 • sari saclari gozlerine inen cocuklarin kopekleri ve diger ciftlik hayvanlariyla iliskilerini konu alan belgesel niteliginde yapitlar.
 • ayni kalibrede ve benzer güzellikleri ya$atan cocukluk zevklerinden bir ba$kasi icin:
  (bkz: cumartesiden cumartesiye)
 • genellikle western filmleridir. pazar gününe değerini veren önemli olaylardan bir tanesidir, olmazsa olmazıdır. yaklaşık olarak saat 10 civarında başlar. ev ahalisi tarafından her pazar kaçırılmadan izlenir. ben çoğunlukla yetişemesem bile her zaman için yayınlanıp yayınlanmadığını sorarım. izlememiş olsam bile o filmlerin hep yayınlanmasını isterim. çünkü mutlu bir pazarın döngüsü o filmle başlar. bir dönem kaldırılmıştı fakat sonra yaptıkları hatayı anlamış olacaklar ki yeniden yayına koydular.