• evvela videoyu ilk kez izlediğimi beyan etmek isterim. ekşi sözlük'te başlığı var mıdır diye baya aradım mamafih bulamadım, varsa oraya taşınsın lütfen. dünyanın en samimi ve iyi niyetli çobanıdır. düşünsene lan 50 küsür yaşındasın ama içindeki o temiz kalpli çocuk hala yaşıyor ve zerre bi'şey kaybetmemiş. ne mutlu ona.
  • aysun kayacı ile oyu bir olan çoban dayımızdır. tam bir anadolu samimiyeti var kendisinde.
    hazarşah'da ise bir shire havası hissettik. hazarshire olabilir bak.
  • guleryuzlulugune ve icindeki mutluluga hayran kaldigim adamdir. insan gercekten de ogrendikce ve hayatindaki zorluklari asmak icin yogun caba sarfettikce karamsarlasiyor, mutsuz bir yasam suruyor.
  • eğer sahibini tanıyorsa ne dediğinin bir önemi yok cas der, cus der her durumda bakarlar,
    yalnız üzeri temiz, itina göstermiş bu insanları seviyorum.
  • bu vatanın güzel bir insanıdır ve profesyonel çobandır.
  • bu da amerikan dublaji

tekrar dikkatli izledigimde bunun kurgu oldugu kanisina vardim. muhabir ''hadi bir sarki soyle'' dediginde, ''yine o sarkiyi mi soyleyeyim?'' diyor.
  • dağ başında, koyunların yanından elinde çıbıkla gelen adama 'ne iş yapıyorsun?' diye soran bir adet fıttırzeka barındıran videonun kahramanıdır.
  • kamera olmadan görmek lazım. ancak küçük şehir, köy fazla görmemiş kişiler hemen "samimi, saf yurdum insanı" etiketi yapistirir. anadolu insani gorebileceginiz en "ikizler burcu" insanidir. sizin önünüzde el pence divan durur; aksam evde hanımını döver. genelleme yapmak istemem ancak kısa süreli bir videoyla hemen tayfun talipoğlu'na * baglamayin.
  • 10 numara 5 yıldız bir vatan evladıdır, video'nun başındaki heyecanlı koşması olsun, o garip sesler ile koyunlara seslendikten sonra koyunların takmaması üzerine "kırk yılın başı televizyona çıkacağız adamın yaptırdığına bak" bakışındaki samimi mahcubiyet olsun güzel adamdır.

şehir yaşamının ve endüstrileşmenin ruhunu karartıp çocuksu neşesini solduramadığı insanları seviyorum.
  • videonun sonundaki koyun çağırma sesi ve hareketi ile güldürmüştür. ne güzel insanlar. gerçekten imreniyorum bu yaşama.
hesabın var mı? giriş yap