şükela:  tümü | bugün soru sor
 • avukat gonca aytaş tarafından gerçekleştirilen hadise.

  bu ihtarname nasıl sonuçlanır, dava açılırsa vergi iadesi söz konusu olur mu hukukçu arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim. zira avukat hanımın lehine sonuçlanırsa ben de bi ihtarname yollarım.

  kaynak
 • gelismis ülkelerde normal karşılanan bir durumdur. ama yeni türkiyede fetöcü ilan edilecek bir avukatın gönderdiği ihtarnamedir.
 • hukukun olmadığı bir ülkede ihtarnamenin bir çöp kadar kıymeti yoktur. işte bu yüzden diyoruz ki, tüm güçlerin tek bir adam elinde toplanmadığı, hukukun özerk olduğu, ayrıştıran değil birleştiren bir cumhurbaşkanı istiyoruz.

  bir cumhurbaşkanı düşünün, ekonomiden anlıyor, eğitimden anlıyor, yargı konusunda bilgili, televizyon kanallarına telefon açıp muhalefetin sesinin kesilmesini istiyor, yargının üst organlarına çay toplatıyor, aldığı %50 oyla ülkenin tamamının cumhurbaşkanı olmaya çalışıyor, böyle bir ülkeden kime ne hayır gelir? doların sürekli yükselmesi, ekonominin artık iflas etmesi, iğnesinden ipliğine sürekli her şeye zam gelmesi, siyasetten gazetecisine hapishanelerinin hıncahınç dolu olması... neresinden tutsak elimizde kalan bir yönetimle bu ülke daha fazla ilerleyemez.

  çare nedir? çare yeniliktir, inceliktir, demokrasidir. herkesi kucaklayan bir yönetimdir. her vatandaşın kendisini hukuki anlamda güvende hissettiği bir türkiye’dir. bakıyoruz türkiye’yi her fırsatta demokrasi ülkesi gibi göstermeye çalışan iktidar sahipleri, %50’nin ne istediğini umursamadan muhalefetin tüm mitinglerini görmezden gelmesi için medya kuruluşlarına talimat gönderip direktifler veren politikalar izliyorlar. bu mudur demokrasi? sizin gibi düşünmeyenleri dışlamak, ötekileştirmek onlara yaşam hakkı tanımamak mıdır demokrasi? milletin iradesine ket vurup kendinize fayda sağlamak ne zamandır demokrasi oldu sevgili hükümet yetkilileri?

  o yüzden sevgili arkadaşlar, nasıl ki bizim haber alma özgürlüğümüzün önüne geçmeye çalışan bir medya var, hükümet var biz de bunların hepsine topyekün cevabımızı sandıklarda vereceğiz. demokrasi kazansın ki, bir daha ülkemizde böyle medya kuruluşları istedikleri gibi ayrıştırıcı yayın politikaları izleyemesinler, hakimler kararlarını verirken bir yerlerden korkarak karar vermesinler, her konuda 1 kişinin ağzına bakıp karar almaya çalışan kuruluşlar olmasın.

  tamam mıyız?

  tamam.