şükela:  tümü | bugün soru sor
 • windows altinda calistirip komple image al dediginizde o anda isletim sistemi tarafindan kullanilan dosyalari bile sorunsuca image'e katan muhtesem program. ayrica explore image ozelligi sayesinde saklanmis image'in icinde gezinebilir istediginiz dosyalari tek tek geri alabilirsiniz.
 • kesinlikle piyasanın en iyisidir.norton ghost'un adını silmemiş yerin dibine sokmuştur gözümde,

  alınan imajı kontrol etmeler (verify)
  sanal sürücü yaratıp alınan imajın içinde gezinmeler,
  diski olduğu gibi kopyalamalar,(disc clone)
  alınan imajı yeniden almadan sadece yeni dosyaları güncellemeler,
  görev zamanlayıcı ile sürekli imajı güncel tutmalar,

  imaj sıkıştırma orası ise 3,6 gb lık sistemi 2,05'e normal modda sıkıştırmıştır, high veya maximumda 1,7ye kadar kasabiliyor...

  (bkz: süper olay)
 • zannedildiginden cok daha buyuk yetenekleri olan bir acronis yazilimidir. bilgisayarin surucusel veya komple yedegini alabilme imkani sunar. removable ekipmanlari tanimada sikinti cekmez. harddiskten harddiske clonlama yapabilir. komple harddisk sifirlayabilir. yazilmi$ veya eksik kalmi$ verileri check edebilir.

  bu programi sata harddiskli bir bilgisayarda deneme imkani buldum. yedeginizi programi kurduktan sonra rahatca alabiliyorsunuz. tabi yedegi once bilgisayarda bir yerlere sonrasinda da dvd gibi bir hadiseye atmaniz gerekmekte. sonrasinda bu yedegi kurmak icin bir ba$langic disketi olu$turmanizi istiyor lakin bu disket degil de cd oluyor disket yetersiz kaldigi icin. ba$langic cd'si olu$turmak pek basit. olu$turduktan sonra atiyorsunuz bu ba$langic cd'sini dahili veya harici cd veya dvd'e, bir reboot sonrasi cd-rom'dan acilmasini istediginiz bilgisayar cd ilen kendini aciyor, hizli bir onyukleme sonrasi yedegi nerden alcam nereye yazcam muhabbetine giriyor. yedegi aldiginiz dvd'yi atiyorsunuz artik elinizde ne tur bir dvd okuyucu varsa ona -mesela bende lg'nin harici dvd yazicisi vardi ona attim-. kurulum yedegin boyutuna gore degi$ebiliyor. bir deneyim olarak ben de 1.5 gb'lik yedegi 15 dakikada kurdu sata harddiske.

  gelelim programin bana gore eksik veya yetersiz yanlarina. enterprise surumu cok a$iri pahali. normal surumuyle arasinda 950 $ fark bulunmakta. i$in kotusu i$inize fazlasiyla yarayabilecek ozelliklerin cogunu ona koymu$lar sadece. ayrica bilgisayariniz acikken backup'u geri yukle dediginizde bilgisayarinizin suruculeri tamamen yalan olabiliyor. o yuzden bunu yapmanizi tavsiye etmiyorum. harddiskin icindeki backup'u tekrar bilgisayara kurma opsiyonu eger yedegi komple butun partitionlara yapmi$saniz kullanilamiyor gayet dogal olarak. ha bir de unutmadan; yedegi kurayim derken hatayla sistem icine sistem kurma ihtimaliniz bulunmakta. adimlari biraz dikkatle takip etmeden, oyle her onune gelen $eye ok demekle olmuyor maalesef.
 • partition magic'in hakkinda 'abi senin bilgisayarinda harddisk yok?' dedigi sata surucuyu windows'ta ekstra surucu yukleyerek tanittigim ethernet kartini sorunsuz taniyarak asslanlar gibi baska bir makinadan restore etmis cillop yazilim.
  hastasiyim.
 • yeni çıkan 9.0 versiyonunda 3. parti bir dvd yazma yazılımı olmaksızın direkt olarak dvdye kayıt desteği sunan başarılı yazılım..diğer yeni özellikleri için :

  http://www.acronis.com/…mputing/products/trueimage/
 • bunun en fizik ötesi özelliği x pc makinasına 50 saatte kurduğunuz işletim sistemi programlar ve güvenlik ayarlarından oluşan işletim sistemi imajını başka tür donanımlı bir pc'ye restore ettiğinizde de açabilmesidir. normalde mesela, bir ibm p4 makinanın norton ghostla alınmış disk imajını başka bir hp p4 makinada (ikisinin de anakartları intel aslında) açmak (hp'de xp kurulumunda repair yapmak dışında) hiç bir şekilde mümkün değilken, acronis true image imajını aldığınız pcdeki donanım driverlarını ayrıca gözleyip yeni bilgisayarda farklı donanımın sürücülerinin açılışta yüklenmesine izin vermektedir.
 • secure zone'a atılmayan kimi yedeklerin akıbetlerini hüsranla sonuçlandırabilen, yine de çok başarılı olan yazılım.
 • iki dakika gibi kısa bir sürede, disk klonlaması yaparak hayat kurtaran program.
 • artık imajdan dönerken sysprep imkânı da sağlayan yazılımdır.