şükela:  tümü | bugün
  • passwordbox'ın intel'in çatısı altına geçtikten sonra aldığı isim. uygulama şifre bankası gibi çalışıyor. bütün platformlarda,tarayıcılarda kullanabiliyorsunuz.

https://www.truekey.com/
  • (bkz: last pass)
  • adobe acrobat veya flash yüklemeye çalışırken zorla bilgisayara yüklenen ve silinemeyen lanet program.

her yerde true key uninstal, true key silinmiyor, true key sikerim öyle işi diye arattım. sonuç bulamadım.

konu hakkında mail attığım mcafee'den gelen cevapta mcpr.exe yükleyip, silmemi istedi ve sonuçta silindi.

mcafee removal tool programın adı. google'dan aratıp indirip silebilirsiniz.

geçmiş olsun.
  • artık koca koca firmaların bile terörist gibi pazarlama tekniklerini kullanıyor olmasının örneğidir. 15 yıllık bilişimciyim ben bile böyle bir çirkinleşme görmedim.

flash denilen zımbırtı (gerçek bir gerekçe olmaksızın) kasıtlı olarak güvenlik sürümü yayınlıyor. zorla yenisini indirtiyor. ama truva atı gibi her seferinde macafee gibi bir programı da iliştiriyordu. bu sefer olayın bokunu çıkarmışlar. ve bana hiç birşey sorulmadan bu true key indirilmeye başlandı. neyse dedim indirsin kurulum sırasında hayır der geçerim. ama kurulum ekranı falan göremedim.

neyse efenim. ben tarayıcılarımda bir yavaşlama sezince post ve get sorgularında bir dinleme olduğunu sezdim. aranan piç bu true key çıktı. şifre bankası ne amaçla file upload verilerini okur anlamak mümkün değil. fark edince sileyim dedim. sildirmiyor.
    bir sorun oluştu diyor ve silme işlemini durduruyor.

yukarıdaki arkadaş belirtmiş mcpr diye birşey indirip kurmanız gerekiyor. adamların bir yazılımını silmek için başkasını yükletiyorlar.

peki ben ne yaptım ?
    cmd'den anasını sikerek sildim. hard disk izini bile sildim. mcafee'ye thats why you son of a gun mealinde bir e-posta attım.
  • silemediğim program. normal silemedim, program files'tan uninstall dedim ama programlarda bakınca hala duruyor bu.
  • koskoca intel'in korsan yazılımı. adware gibi, trojan gibi geliyo gitmiyor.

pc ayarlarından uninstall deyince hata veriyor, çözümü dosya konumunda admin olarak uninstall'ı çalıştırmak. tam oldu sildim diyorsunuz, bu sefer pc açılırken kullanıcı şifresi girme ekranında hala duruyor.
  • valla komplo teorisyeni çatlaklardan değilim ama bu işin arkasında malum agency olduğuna adım gibi eminim.

flash güncellemesi sırasında tik'i kaldırmazsan şak diye bilgisayara sızıyor. silmek de imkansız.

ilk yaptığı iş net geçmişinizi tarayıp bütün kullanıcı adları ve şifrelerinizi elegeçirmek. benim vaktiyle girip girmediğimi bile hatırlamadığım sitelerden kullanıcı adı ve şifrelerimi takır takır gösterdi. ikinci mevzusu da yüz çehrenizi kaydetmek.

cem yılmaz'ın dediği gibi bizim boklu sıfatımızı ve şifrelerimizi ne yapsınlar diycem ama adamların dünya çapında ele geçirdikleri infoya baksana.

silmek için bu macafee'nin uninstal zıkkımını indirmek gerekiyor ki başka türlü zor ya da ben bulamadım.
  • allahını seven yardım etsin nasıl kaldıracağım bu sıçmığı. hayır insanın siniri bozuluyor. yolunu yordamını bilen varsa buyursun yeşillendirsin. revo uninstallı denedim başka çözüm pls.
  • iobit uninstaller sayesinde kurtulabildiğim lanet program.

ıobit uninstaller