şükela:  tümü | bugün
 • süper app. ne zaman digiturk vb. taciz etse anında blokluyor numarayı. hastasıyım.
 • kimlik hırsızlığının bir başka çeşidi. ben numaraları facebook'tan aldığını düşünüyorum ki cia uygulaması gibi insanları birinin rehberine nasıl kaydedildi ise öyle değil de; baya ad soyad olarak göstermesi benim bu çıkarımda bulunmama sebep olan şey...
 • spam olarak işaretlediği numarayı engellemek yerine sadece onun spam olduğunu belirten yarrak gibi uygulama.

  ben zaten arayan numaranın spam olduğunu biliyorum. numaranın beni aramasını engellemedikten sonra ne yapayım senin gibi uygulamayı?

  ayrıca veri tabanındaki telefon numaramı silmeye çalıştığımda "the phone number is invalid" mesajıyla karşılaşıyorum. numaramı kaydederken "valid", silmeye kalktığımda "invalid" he mi?
 • telefonunuza kurup kimsenin listesine girmek istemiyorsanız bu konuda bir site yapılmış daha güvenli gibi duruyor.

  sitenin haberi

  http://www.beniarayankim.com/
 • sizi arayan kişi hakkında gerçek zamanlı bilgi veren inanılmaz yararlı bir telefon uygulaması (android, ios, blackberry vs sürümleri mevcut). turkcell botu, spam pazarlamacılar veya bilinen bir dolandırıcı numarası aradığında daha önce aranıp raporlamış kişiler sayesinde hemen kırmızı uyarı veriyor ve telefonu açıp 2-3 saniye sonra kapatıyorsunuz, böylece ceplerinden boşa para çıkmış oluyor. hatta altındaki butona basıp hemen blok listenize de ekleyebiliyorsunuz numarayı. bunun dışında birkaç istisna haricinde gerçek insanları da isim + resim şeklinde bildiriyor, numarası telefonunuzda olmayan bir arkadaşınız falan ararsa hemen hatırlatıyor. tek kelimeyle harika.

  indirme linki
 • bu programla alakalı çok riskli bir durumu farkettim geçen gün. komşunun kapısı açılmadı, dışarda kaldı. benden rica etti; telefonumu içerde unuttum, telefonunuzdan eşimi arayabilir miyim, diye. verdim numarayı çevirdi, aaa dedi zaten eşim sizde kayıtlıymış. lan dedim adamı tanımıyorum telefonu nasıl kayıtlı. baktım bu program. şimdi dank etti de, kadın yerine adam telefonu isteseydi, numarayı çevirince kadının ismini görseydi, bunu eşek cennetinden yazıyor olurdum herhalde. aman diyorum hacılar, siz siz olun dikkat edin.
 • bir süredir kullandığım arayan kimliği gösterme uygulaması.
  eskiden cia isimli uygulamayı kullanmıştım ancak o bataryayı hızla tüketiyordu bazen. mecburen kaldırmak zorunda kaldım.
  truecaller ile böyle bir sıkıntıya rastlamadım.
  bildiğim kadarıyla spam olarak bildirilen numaraları otomatik olarak bloklama özelliği de var ancak ben açmadım.
  digiturk ve sikindirik "hediye kazandınız" dolandırıcılığı türleri için güzel işe yarıyor. tavsiye edilir.
 • kişinin rehberini kendi havuzuna alarak paylaşım yapan program.

  bende sırf kıllığına artık isimleri eski türkçe kaydediyorum. geçen gün kontrol ettim arkadaşın telefonu osmanlıca görünüyordu.
 • ıos 10 ile kullanilabilirligi daha da artmis bir uygulama.