şükela:  tümü | bugün
 • 11 ekim senatonun birleşerek türkiyeye yaptırım kararını trump'ın imzalamasını içerir halen aktif olmasa da trump'ın ne yaptığı bilinmemekte bu delinin icazetiyle askeri suriyeye sokmak bir hata idi ;kendi ülkesindeki muhalefetin gazını alıyor diye yutturulan ve sonu kötü bitmeden önce türkiyenin önlem almasını gerektirecek yaptırımlardır efendim şöyle bırakıyorum:
  https://t24.com.tr/…ump-kararnameyi-imzaladi,843345

  -edit:"abd hazine bakanı steve mnuchin, abd başkanı donald trump'ın türkiye’yi hedef alabilecek güçlü yaptırım yetkisi veren kararnameyi imzaladığını ancak daha 'aktif hale' getirmediğini söyledi"

  -zorunlu edit: ulan dallama şoparlar ekonomik yaptırımın sonuçlarından haberiniz var mı yoksa ölü taklidi mi yapıyorsunuz hala yok bu ülke güçlü sömürge değil diyen var ulan moron herif adam bir tweet atıyor ülkende dolar 7 oluyor 7 haziran 1 kasım sürecini ne çabuk unuttun "sarı deli" 1 tweeti ile ülkede olmayan enflasyonu uçurabilecek delilikte sen hala yok ülke çok güçlü hödöhödorörörö diğer bir dallama tipi'de ülkenin gazını alıyor diyen tip ulan adam yaptırıma imza atmış hala gaz diyor ama olsun en iyi reis bizim reis röröörr değil mi 2 dakikaya muhalifliğinizi sattınız ve öyle bir durumdayızki delinin birinin lafıyla suriyeye girdik ve o deli 2 dakika içinde ekonomimizi alt-üst edebilir

  -edit:bana pkk'lı ve vatan haini sıfatlarını fütursuzca yapıştıran arkadaşlara bir hukukçu olarak suç duyurusunda bulunacağımı ve mahkemede aynı hamasi tavrı onlardan beklediğimi söylemek isterim
 • vatanseverlerin uğramadığı başlıktır...
 • kurşun kalemle imzalamıştır. yarın silebilir.
 • ben anlamadım amerika nato üyelerinin önerisini veto edip türkiye lehine hamle yapmamışmıydı.

  kaç tane amerika var

  her şey çok karışık kamil çook
 • trump: yaptırım
  tayyip: you what?
  trump: i speech yaptırım.
  tayyip: do you want to sanction?
  trump: yes, speech yaptırım.
  tayyip: okey trump wants to sanction.

  edit: düşünce özgürlüğünün olmaması nedeniyle küfürler silinmiştir. uyaranlar sağolsun.
 • pkk denen örgütün bitirilememesinin en büyük nedenlerinden birisi suriye’nin gayriresmi desteği nedeniyle yıllardır vur kaç taktiği yapabilmesidir.

  sınırdan girerler saldırır geri kaçarlar yıllardır.

  böyle bir örgütün o topraklar kendi ülkesi olduğunda türkiye’ye neler yapabileceğiyle ilgili bir fikriniz var mı arkadaşlar?

  konu burada doların yükselmesi veya tüm dünya’nın bize düşman olması mı sizce ?

  adamlar kendi toprağı yokken bile suriyeden aldıkları destekle büyüdükçe büyüdüler. kendi toprakları sınırımıza yerleştirildiğinde ne yapacaklar sanıyorsunuz ? toprağımız oldu artık dağılabiliriz mi diyecekler ?

  ne olacak biliyor musunuz ? çocuklarınız, çocuklarımız askerde şehit olmaya devam edecek. ve üzülmek dışında elimizden hiçbir şey gelmeyecek.

  bu çocuklarımızı korumak için elzem bir harekat. türkiye ile her dakika savaş halinde olan bir örgüt türkiye sınırlarının yakınında devletleşemez. burası filistin değil, siz de artık ona göre davranın.
 • keşke sorun sadece bu yaptırımlar olsa. ınsanlar sanırım suriye'ye gireceğiz, karşımıza güçsüz bir orduyla pkk çıkacak ve onu ezip geçeceğiz sanıyorlardı tıpkı age of empires oynar gibi. ama savaş böyle bir şey değil. sivillere saldırıyor karşı taraf. küfür et, hakaret et, bela oku fark etmez. ölen o siviller geri gelmeyecek. bu düşünülmeden, sınırda gerekli önlemler alınmadan, suriye hükümeti ve nato ile doğru düzgün müzakere edilmeden o bataklığa girmenin sonuçlarına umarım dayanabilecek gücü vardır ülkemizin. trump denen sahsı konuşmaya gerek yok ama onun ülkesi güçlü, ekonomisi güçlü, coğrafya olarak bu bataklıktan uzakta. o fevri davransa da halkı büyük bedeller ödemiyor. oysaki bizim yöneticilerin, daha doğrusu bizi yöneten o adamın 10 kere düşünmesi gerekiyor bir şey yaparken. ne yazık ki ben bizi yönetenlerin ya da yönetenin bizi zerre kadar düşündüğüne inanmıyorum.
 • zor gunler gelecekti bu kesin. en azindan devamli sopayla korkutulmaktan kurtulmus olduk. yaptirimlarin icerigi ve uygulanmasi gormek lazim. ayrica yaptirimlarin agir yaptirimlar olmayacagini daha cok piyasalara psikolojik etki yapacak seylerle sinirli olacagini gorebilirsiniz. ama bir kac aylik sarsinti olur suriye operasyonu bittikten sonra restorasyon donemi baslar.
 • hangi vasıfla?