• ing. "doğrusunu söylemek gerekirse" anlamında bir kalıp.
  • megadeth'in the system has failed albümünün 9. şarkısı.
  • gördüğüm kadarıyla kenarda köşede kalmış, haksızlık edilmiş bir şarkı. girişte, nakaratta ve sololardaki bateriler çok güzel. tempo değişiklikleri şahane. ağza takılma kapasitesi yüksek, melodik koro destekli bir nakarat ve solo bolluğu da cabası. albümde en çok sevdiklerimden.
  • nakaratlarında trt halk oyunları ve musiki korosu kullandıklarından şüphelendiğim şarkı.
  • bana alakasız ve hazırlıksız tempo değişimleriyle iron maiden şarkılarını hatırlatan şarkı zaten bu albümde bir iki şarkıda daha iron maiden benzeri riffler duymak mümkün. bir kaç şarkı da iced earth andırıyor. sanki dave albümde genel olarak
    piyasadaki metal müzik janralarına bir gönderme yapmak istemiş...
  • kadrodan lizzy caplan ve aaron paul'un resmen sırtladığı adalet arayışı tandanslı 8 bölümden oluşan gayet kıvamında bir dram/polisiye dizisi.

ilk sezonda konu ve kurgu güzel, senaryo ilgi çekici.
    bunun haricinde her türlü klişe mevcut; hapishane hayatının zorlukları, koğuşlarda dehşet saçan keko naziler, abd dendiğinde ilk akla gelen siyah/beyaz çatışması vesaire.
  • octavia spencer'a olan aşkım sebebiyle izlemeye başladığım apple tv+ dizisi.

konusunu bilmeden izlemeye başlanan dizilerin garip bir handikabı var: ya ilk bölümden sıkılıp kapatıyorsun ya da bir süre devam edip sarınca bırakamıyorsun.
    benim için ikinci gruba girdi truth be told.

dizi güzel, kendisini izletiyor. octavia spencer'ın canlandırdığı gazeteci ile özdeşleşiyoruz çünkü onun gibi yolumuzu bulmaya çalışıyoruz. tipik agatha christie romanlarındaki "katil kim?" sorusuna odaklanırken elbette ki yanlış kişilerden şüpheleniyoruz uzun süre.

sonra olay çözülüyor, christie romanlarındaki gibi cinayet silahı bulunuyor, dünya daha güzel bir yer oluyor (mu?) mu'yu parantez içine aldım, çünkü ikinci sezon gelecek.

öte yandan dizinin "sert" konulara eğilir gibi yapıp sonradan bunları teğet geçer bir noktaya gelmesi sanırım apple'ın bir müdahalesi. yoksa elindeki malzeme daha "gerçek" olsaymış ortaya bir başyapıt bile çıkabilirmiş.
    yani dizinin kaçırdığı fırsatlar da yok değil.
  • butunlugu olmayan megadeth sarkisi...sarkinin bolumleri birbirinden o kadar alakasizdir ki insanin zihninde soyle bir sahne canlaniyor ister istemez:
    -aha nakarat super oldu ama sarkinin geri kalanini napicaz?
    -ben zamaninda soyle bi riff bulmustum koyalim mi?
    -pek uymadi ama koyalim gitsin anasini satayim..
  • nakarat kısmına gelene kadar daha sakin ilerliyor şarkı , sonra tempo aniden değişiyor buraya kadar sorun olmasa da hatta güzel olsa da en sondaki atraksiyona ne gerek vardı diyor insan , yani en azından tears in a vial'daki gibi bir geçiş söz konusu değil..
  • alias'ın pilot bölümünün adı.
hesabın var mı? giriş yap