şükela:  tümü | bugün soru sor
 • merkezi canakkalede bulunan, canakkale'den ankara, istanbul, izmir, bursa v.s'ye seferleri olan bir otobus firmasi. ben otobus sirketi kurdum, aha bunlar da benim otobuslerim begenmezsen binmezsin ! sloganiyla yola cikip, yari yolda sikayette bulunan yolculari indirmesi ile gundemden dusmemistir. kamil kocun izmir seferlerini bir sure iptal etmesi sonucu vurdumduymazliklari kat kat artan kalitesiz otesi oldugunu dusundugum firma.
 • sık seyahat ettiğim bir güzergahda çalıştığı için arada sırada binmek zorunda kaldığım, türkiye ' nin yolcusuna en saygısızca davranan süzme personelinin*** çalıştığı, allahın belası, yokolası otobüs firması.
 • rezil otesi otobus firmasi.bir yolcunun otobusten indirilerek sofor muavin ekurisi tarafindan tekme tokat dovuldugu canakkale-istanbul yolculugu yapmakta olan bir arkadasim tarafindan saptanmistir.
 • beterin beteri oldugunu hatirlatan seyahat firmasi(bkz: radar turizm)
 • truva otobüsleri istanbul - çanakkale yolculuklarında namık kemal yay petrol tesislerinde mola verir. namık kemal heykelinin dev ellerini izlerken köfte yenebilir, ama içecek de almayı ihmal etmeyin, otobüse bindiğiniz anda su isteyip -size servis yapmaktan çok daha önemli işleri varmış edasıyla bakan- muavini sinirlendirmeyin.
  yine de otobüsleri radar'ın mitsubishi prenseslerinden daha yenidir. hatta bir tanesinin* arkasında "bu da prens" yazar.
 • gece 00:00 dan sonraki saatleri hep karistirip surekli yanlis bilet kesen firma...
 • otobüste sırf su istediği için bir yolcuyla kvga eden muavinin yardımcı şöförle bir olup yolcuya girişmeleri,fakat işe yolcunun epey kalabalık olan arkadaşlarının müdahalesi sonucu muavin ve yedek şöförün epey bir dayak yemeleri ve olayın karakolda bitmesi sonucu 4 saatlik yolu 9 saate almamıza sebep olan rezil ötesi yerin dibine giresi firma..
 • ucuz fiyatların ucuz bi anlayısı destekledigini bizzat gordugum seyahat sirketi..il olmasına ragmen istanbul un orta buyuklukte bı semtinden daha buyuk olmayan canakkale de varan,boss ya da ulusoy gibi sirketlerin subesi yoktur bu yuzden revaymıs gibi bu sirketle seyahat edilir cunku her saat basi canakkale ye otobusu de olan bi sirkettir..
  burodakiler ya cift kisiye aynı yeri verir ya bayana acil durumu olsa bile erkek yani diye bilet kesmez ya da bi bakarsınız ızbandut gibi bi adamla yanyana kalmıssınız,
  muavinler tabi burodakilerle son derece alakasız oldukları icin bi de seninle mi ugrasıcaz sekilli bakıslar atıp olmadı bi de ustune gevrek gevrek gulerler,
  bazen express otobusu belediye otobusune cevirip olmadık yerlerde durup 6 saatlik yolu 7 saate dayarlar,
  mutlak suretle hep zırlak bebekli bir yolcuları bulunur ne hikmetse ama bu durumda biri kedisini yanında otobuste tasımak istemedigi icin sanslısınızdır..
  buyuk firmalarda yolcular dahi medeniyetin getirdigi teknolojiden cekindiginden mi nedir her sekilde daha bi insanca davranır..koltugunu dizlerinize dayamadan once bi arkasındakinin durumuna bakıp onay alır filan mesela ne biliyim..zaten calısanlar son derece guler yuzludur..normalde olması gereken bi hizmetten bahsettiginizde de onlar asmıs firmalarda olur demezler..
  onun icin bence kimse canakkale ye otobusle gitmesin hatta hic gerek yok direk gitmesin kendi saglıgı icin..tesekkurler..
 • daha cok canakkale baglantili otobus seferleri yapan bir turizm firmasi.
  (bkz: namik kemal yay petrol)
 • tüm personeli iş göremez raporu alıncaya kadar yumruklanası seyahat firması.
  kötünün iyisi deyip, çanakkaleye seferleri olan diğer firma kamil koç u tercih etme sebebidir.