şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bi de amerikanca da, cik cik cik yerine kulanilio, tsk tsk tsk! sheklinde
 • zamanında antimilitarist genç sivil kardeşlerimiz tarafından eleştirilirken, bugün kahranamanlaştırılmaktadır.
  şaka gibi ama zamanın antimilitarist gençleri tsk bildirisi paylaşıyor...
  kızılay huni dağıtımına ne zaman başlayacak merak konusu.
  (bkz: 23 mart 2014 hatay'da düşen savaş uçağı)
 • iran fil basıp gelirse varını yoğunu pikeman'e yatırarak karşılık verir. bence iran bizi yenemez, elit filler hem yavaş hem de çok maliyetli. ayrıca fast castle rush için biz avantajlıyız, scout'ımız castle age'te otomatik olarak light'a yükseliyor, hem yürüme hızı da en yüksek birim. çok ete ihtiyacı olan rakibimizi sağlam bir rush stratejisiyle tarihin derinliklerine gömeriz.
 • lağv edilmesini büyük bir iştahla bekleyenlerin olduğu silahlı kuvvettir.

  her ne kadar itibarsızlaştırılmaya çalışılsa da, iştahı kabaranlar avucunu yalayacaktır.

  olur da lağv edilirse ne sokağa çıkabilirsiniz ne evde oturabilirsiniz. tsk bu ülkenin sigortasıdır.

  sizi ne binali kurtarır ne de malum kişi.
 • beceriksizdir. kendisine atatürk tarafından verilen t.c. koruma ve kollama görevini eline yüzüne bulastırmıstır.
 • açılım süreci kapsamında etkisizleştirilen kurum.

  son bir ayda 56 şehit verdik. 'başlatılan operasyonlar'dan sonuç alınamıyor. operasyon yapılıyor mu onu da bilmiyoruz. 'ordu siyasete müdahale etmesin' tamam, eyvallah ama burada ülkenin egemenlik haklarına yönelik saldırı var, kamunun huzuru tehdit altında; buna rağmen pkk'nın seri bir şekilde eylem yapıyor olması demek tsk görevini yerine getirmiyor demektir. hükümete ' sizin politikanız benim mensuplarımın ölümünden başka bir işe yaramıyor' diyecek kimse yok mu bu kurumda? ' teröristi engellemek benim asli görevimdir' diyecek bir vicdan sahibi yok mu? 'adamlar karakolumun etrafına mayın döşüyor, ne açılımı ulan' diyecek dirayetli paşalar nerede? türk askeri bu kadar ezik, pasif, etkisiz kalamaz, kalmamalıdır. kimse görevini tam anlamıyla yerine getirdiği için orduyu da eleştiremez. tsk'nın memleket genelinde eşkıyanın çanına ot tıkaması farzdır, milli ve hayati zorunluluktur. teröriste göz yumup, karakolda oturan adamdan da asker falan olmaz! öleceksek görevimizi yerine getirirken ölelim. ölümümüz hainlerin asla başarıya ulaşamayacağını anlatsın ki, bir işe yarasın. kendi topraklarımızda kendimizi savunmaktan acizsek de askeri varlığımızı bölgeden tamamen çekelim ki; ana kuzuları dünyaya doyamadan göçüp, gitmesin.
 • yakın zamanda, ülkenin istikbali için kendilerine yine görev düşecektir
 • şöyle enteresan bir oluşum;

  koğuş duvarında normal şartlarda içerdeki oksijen miktarının ve metrekarenin 26 kişiye yetecegi yazan bir levha var. komutan imzalı.

  acil durumlarda aynı koğuşta 38 kişi kalabilirmiş. imza komutan. kırmızıyla yazılmış.

  fakat biz aynı koğuşta 56 kişi kaldık. artık oksijen durumunu siz düşünün.

  hayır yani bari dalga geçer gibi o duvara ı levhayı asmayın lan.
 • ırak kuzeyi kandil ile şırnak/uludere ve siirt/eruh bölgelerine 17-18-19 temmuz 2018 tarihinde icra edilen hava harekâtları neticesinde, bölücü terör örgütü mensubu toplam dokuz silahlı terörist etkisiz hale getirilmiştir. https://t.co/uwnyjhdkcu