şükela:  tümü | bugün
  • tsk bir devletin ordusudur, pkk bir terörist örgüttür.

edit: başlık kala kala bana kalmış. entry'yi girdiğimde 11. sıradaydı.

edit2: başlık benimdi lan? yazıklar olsun rebelly.
  • birisi amerikan hükümeti'nin bölgeden çıkın ihtarı ile bölgeden çıkar, birisi girin emriyle bölgeye girer!
  • biri elmadır, biri armut.
  • kısaca, biri (tsk) bm'ce tanınmış egemen, demokratik, hukuk devletinin görevi yasalarla belirlenmiş yasal silahlı kuvveti iken, diğeri (pkk) ab, abd, bm ve türkiye tarafından terör örgütü olarak tanımlanmış, çağdaş insana ait her tür "hukuku" doğası gereği hiçe sayan, aracı, insanlara korku saçmak, işlevi, bu korkudan beslenerek amacına ulaşmak olan yasadışı, insanlıkdışı organizasyondur. ayrıca, tsk mensupları türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır.

edit: yukarıda yazanların yetmediğinin tespit edilmesi üzerine bazı farkları daha sıralamak istiyorum.

öğretim konusunda

tsk : özel teşebbüsün ya da devletin ya da kendine stk diyen bir kısım çene ishali olmuş zevatın yapmadığını yapar gider güneydoğu bölgesinde fakir çocukları üniversiteye hazırlamak için dersane açar. (bir ordu bunu yapmalı mıdır sorusundan önce neden yapmıştır sorusunu tarafsızca ve mertçe cevaplamak belki de daha faydalıdır)
    pkk : -hesapta askeri personeli ve sivil yakınlarını katledeceğim diye- dersane çıkışına yakın yerde ve yakın zamana ayarlı bombalama yapar. alçakçasına, insanlıktan nasibini almadığını ifşa ederek sabi sübyan katili olur.

insan hayatına saygı konusunda/1

tsk : yasal bir organizasyon olduğundan cenevre sözleşmesi, insan hakları beyannamesi vb. gibi uluslararası hukuki düzenlemelere ve ulusal yasalara uygun olarak faaliyet gösterir. göstermediğinde, yasal başvuru yolları herkese açıktır.
    pkk: insani bir yanı varsa nasıl olup da bebekleri katlettiğinin aklı başında, vicdani k... yerine kalbinde olan insanların sorgulaması gereken yasadışı, terörist örgüttür. bebeği pkklı teröristler tarafından hunharca katledilen anne pkk'ya tazminat için başvuru mu yapacaktır? (la havle!)

insan hayatına saygı konusunda/2

tsk : yaralı pkklıları tedavi altına alır.
    pkk : iş çıkışı mecideyeköy'den türk, kürt, hatta pkk sempatizanı kaç kişi geçer, bu insanların -hesapta kutsal- dava ile ne ilintileri vardır, ki katledilmeyi hak edeceklerdir(!) düşünmeden bombayı meydanın orta yerine yerleştirir.

insana saygı konusunda

tsk : batısından doğusuna, güneyinden kuzeyine tüm devletlerin her hangi bir barış gücünde her zaman görmeyi istedikleri, işgalci değil, haklılığın, mazlumun yanındaki halk ordusudur. sudan, bosna, afganistan, kore... hepsinde türk ordusu başarı ile görev yapmış, yerel halk ile en sıcak ilişkileri kuran ordu olmuştur.
    pkk : buna hiç birşey demiyorum.

son söz... yahu, bu başlık altında nasıl ve ne mantıkta entry'ler var ki kalkmış zamanımı tsk ile pkk arasındaki farkları yazmaya ayırıyorum diye bi sordum şöyle. tsk ile pkk arasında "açıklanması/tanımlanması" gereken bir fark yoktur, çünkü farkın alası "insan ve adam olan" için zaten ortada durmaktadır. bu nedenle, bu başlığa entry yazarak farklılığı açıklamaya çalışmak abesle iştigaldir, gereksizdir. saçma sapan şeylerle vakit harcamamak gerektir.

yok hala bir fark arayanlar için bkz. tsk bi vurur pkk oturur. o kadar!
  • birisi ekşi sözlük'te hakkında yazdıklarınızdan dolayı kanunen bir şey yapmaz.

birisi ekşi sözlük'te hakkında yazdıklarınızdan dolayı kanunen hayatınızı karartır.

benden söylemesi.
  • biri anayasa, kanunlar ve sair düzenlemelere göre kurulmuş ve bunlara göre hareket eden, kanunlarla belirli yetkileri dışında hareketlerde bulunamayan, mensuplarının doğrudan silah kullanma yetkisini bile ilk önce muhatabı ikaz ve bunu müteakip iki el uyarı atışı ile kullanabildikleri, devletimin ve milletimin ordusudur.

diğerini fazla bilmiyorum; hiç pkk'lı tanımadım, tanımayı da istemem. ama yukarıda saydığım nitelikleri haiz olduğunu hiç sanmıyorum.
  • tsk kendi milletinin, pkk ise başka devletlerin emrindedir.
  • tsk kendi devletinin emrindedir, pkk ise baska devletlerle beraber baska seylerin elinde masadir.

zira benim bildigim kadariyla bu milletin bir uyesi olarak benim orduya emir verebilme gibi bir opsiyonum yok. bir yerlerde bilmedigim bir istek - dilek kutusu falan varsa bir haber ediverin canlar be olur mu? heheh hade bakalim:)) (bu smileyli tarz yakisti buraya)
  • biri özde* biri sözde* silahlı güçtür.