şükela:  tümü | bugün
 • millet camisinde gerçekleşmiştir. 1 no'lu haricilerle de gelmişler beyefendiler.

  http://odatv.com/…tam-tekmil-camide-2807171200.html
 • ne var bunda gayet normal bir durum komuta kademesi senin benim gibi bir insan ve dini vecibelerini yerine getirebilir.bunun laiklik ile uzaktan yakından alakası yoktur.laik bir hukuk devletini savunmak hiç kimseyi dini vecibelerini yerine getirmekten alıkoymaz.şu kafayı değiştirin artın işte laik düzenin sonunu hazırlayan yanlışlardan biriside bu kafadır.
 • mesele namaz kılmak değildir. mesele türk silahlı kuvvetleri'nin üniformasıyla namaz kılmaktır. laik bir devletin kurumundaysan hele bir de koskoca ordunun komutanıysan; şahsi değerlerini üniforman üzerindeyken bir kenara bırakacaksın. aksi takdirde kötü niyetli bir şovmen olursun.

  düzeltme: girdimi, ibadete karşı hoşgörüsüzlük içerdiği düşüncesiyle eleştirenler olmuş. aynı üniformayla ibadet için kiliseye veya sinagoga gidilseydi de aynı hoşgörü olurdu değil mi? müslümanın ibadeti savunulup da bir başkasınınki savunulmazsa; ortada bir zaaf vardır. laiklik de bu zaafı yok etmek için var zaten ama işte anlayabilene.

  2. düzeltme: osmanlı örnekleri verenler olmuş. bu örneği verenler ya idiot ya da hangi tarihte ve hangi devlette olduklarını unutmuş olmalı. anayasasında laiklik olan bir cumhuriyetteyiz, gelmiş şeriatla yönetilen islam devleti; osmanlı imparatorluğu'nu örnek gösteriyorsun.
 • (bkz: irtica)
 • namaz allah rızası için mi kılınmıştır, yoksa başka birisinin rızası için mi kılınmıştır, mesele burada bitiyor.

  eğer allah rızası için kıldılarsa, allah kabul etsin.

  eğer birisi emretti diye kıldılarsa; şirk, allah'ın affetmeyeceği büyük günahlardandır. odununuz bol olsun.
 • yazılmış ama mesele sivil değilken, seküler bir kurum olması gereken türk silahlı kuvvetlerinin üniforması ile ibadet yerine getirmektir. sivilken komuta kademesindeki her birey istediği işi yapabilir ancak silahlı kuvvetleri temsil eder bir vaziyetteyken bu işi yapamazlar.

  erzurum ve sivas kongrelerine askeri üniformasıyla girmeyen ve bürokratik meselelerin yalnızca sivilken çözülebileceğini söyleyen mustafa kemal'den bugüne...
 • hepsi birden aynı anda, üniformalı namaz kılmaya üstelik sabah karanlığında gidiyorlarsa , ne var bunda demek düpedüz iyimserliği de geçen aptallıktir.
  adamlar basbayağı mesaj vermişler bak biz böyle dindarız diye.
  yoksa kimsenin namazına karışilmaz. isteyen sivil olarak nerede isterse namazını kılar.
 • dayim deniz subay emeklisi. feto orduyu doldurmadan once deniz lise ve harpten mezun olmus kil payi. anneannemin ve annemin anlattigina gore deniz lisesi yillarinda izin ile eve donerken bir simitciden simit alip bir bankta oturup yemesi bile katiyen yasakmis, uniformaya saygidan oturu.

  kafanda canlandir, caki gibi delikanli bembeyaz jilet gibi uniformayla bankta oturmus simit yiyor agzi burnu susam icinde.. oldu mu? olmadi.

  bu anlattigim 40 yil onceki deniz lisesi ogrencisi 14-15 yaslarindaki ergenden beklenen tavir. kuvvet komutanligi bir kenara dursun..

  o uniformalarin aga babalariyla yerlerde surunuyorlar simdi.

  eskiden tsk kutsaldi, prestijdi. simdi ise siradan bir ulkenin siradan bir ordusu.

  10 yila pakistan ordusuyla a$ik atar hale de gelir elbet.
 • siz darbe girişimini önleyememiş ; görevinde başarısız adamlarsınız.
  namaz kılarak kendinizi affettirmeye mi çalışıyorsunuz?
 • bu şekilde yapılan ibadet ' leküm diynüküm ve liye diyn ' anlayışına uymakta mıdır ? bence uymamaktadır.

  birilerine bir şeyler ispat edilmek isteniyorsa onu bilemem tabi. dolayısıyla, nereden bakarsan bak elinde kalan bir hareket söz konusudur.

  tl;dr : ben samimi bir hareket olduğuna inanmıyorum.