*

• atatürk yaşasa bu videoya vereceği tepki şu olurdu herhalde.

https://eksiup.com/p/2r31551htgdm
  • sivil havacılıkta bile uçucu personelin sözleşmesinde bir takım maddeler vardır. mesela üniforma üzerinde iken sigara içemez. üniformanın ağırlığına yakışmayan hareketlerde bulunamaz ve hatta belirlenmiş çanta ve valizler harici bir poşet dahi taşıyamaz. yaparlarsa ciddi sonuçlar ile karşılaşırlar.

neden yapamazlar? çünkü o kurumun koruması gereken bir itibarı vardır. ve o üniforma, o kurum demektir.

bu insanların eğlenmesine, eğlenceli videolar çekmesine hatta abartmasına karşı değilim. isteyen, istediğini yapar. isterse patates kızartsın; isterse altına sıçıp, bokunu yüzüne sürsün. bana ne?

ama o üniforma üzerlerinde iken binlerce yıllık geleneği olan türk askerini ve ordusunu temsil ediyorlar. o üniforma üzerlerinde iken vakur olmak zorundalar. o binlerce yıllık geleneğe bağlı olmak zorundalar.

çünkü o gelenekler bozulursa, o asker şehit olur.
  • videoda ki ikinci eleman mezarlıkta* mı o şımarıkça hareketi yapıyor ya da ben mi yanlış gördüm.
    tanım: türk silahlı kuvvetleri mensubu olduğu görülen kişilerin yakışıksız davranışlarını açığa çıkaran video.
  • ilki bilindik türk erkeği, hadi yanlış ama yapar yani kabul edemesem bile anlayabiliyorum.
    ulan o 2. çıkanın yaptığı hareketler ne öyle, al sana bombe gibi. homo askerler işe başladı da bizim mi haberimiz yok.

edit: 2 arkadaşın jandarma ile ilişiği kesilmiş diye bir güncelleme gelmiş,

bu durum insanı ilişik kesmek bu kadar kolay mı diye düşündürtmüştür. şimdi bu yüzden dünyanın tazminatını mı alacak bu arkadaşlar yoksa öyle bir günde işsizler ordusuna mı katıldılar merak ettirmiştir?

özel hayat vs diye tazminat alacaklarsa gerçekten çok yazık.
  • ulan mete han'dan bu yana yedi düvele korku salan ordumuzun geldiği duruma bak.

bravo recep.
    itibarsızlaştırmak konusunda üzerine yok.
  • ilk videodaki kişi ihraç edildi. diğerlerinin de işlemleri devam ediyor.
  • (bkz: personel yerine personeller demek)
    personel kelimesinin kullanımını öğreterek başlamak lazım ama uğraşmaya gerek yok.
    skandal puanım 2/10

edit: amme hizmeti olarak (bkz: personel) tanımı: bir hizmet veya kuruluşun görevlileri, bir iş yerinde çalışanların tümü (bkz: tdk)
    bir suser askerliğimi bedelli yaptığım için tsk'da asker kelimesi yerine personel kullanıldığını bilmediğimi söylemiş. bilmeden ahkam kesmek yerine kibarca sormak neden bu kadar zor?
    (bkz: personel yerine personeller demek)

edit 2: personeller kullanımı yanlış. çoğul eki olmadan kullanılması lazım. "tsk personeli" kullanımının yanlış olduğunu belirtmemiş olmama rağmen hala düzeltme ihtiyacı duyanlar var.
  • başlığı açan arkadaşı kutluyorum. türk askeri değil tsk mensubu yazarak çok büyük bir iş yapmış. gerçekten hayati önemde bir karar ülkemiz bekası için. tek başına vatan kurtarmış resmen, buralarda harcatmasın kendini.

düşünsenize, ya türk askeri yazsaydı? şansa yaşıyoruz valla.
  • yemin ederim tüylerim diken diken oldu..sebebini bilmiyorum..
hesabın var mı? giriş yap