şükela:  tümü | bugün
 • bu haline bile saldırması göt ister.

  tsk ile ilgili onu yıpratmaya çalışanların korkması gereken şey şudur: vurursun eyvallah, ama öldüremezsen durum kötü.

  tarihte gördüğüm kadarıyla çok badireden geçmiştir tsk, en kırılgan noktada, bu iş bitti denilen yerde kendisini doğrultmayı bilmiş, acıyanları acınacak hale getirmiştir.

  korkma, silkinip kendisine gelecektir. henüz dibi görmedi sadece, bir iç savaşla bölünmesinden endişe ediyorum ve sanıyorum gayret edilen senaryo da bu. olsa bile, üstesinden gelecektir.
 • --- spoiler ---

  siz gazi paşa'nın" türk milleti zekidir! "sözüne değil, aziz nesin'in" türk milletinin %60ı aptaldır "sözüne layıksınız. mustafa kemal ve ilkeleri, bu ülkenin beşeriyetine fazla gelmiştir.
  --- spoiler ---

  dedikten sonra

  --- spoiler ---

  ne olursa olsun zafer biz türklerin olacak
  --- spoiler ---

  o nasıl olacak? bir milletin büyük çoğunluğu aptalsa bu milletin neyiyle gurur duyayım ben aptallığıyla mı? aptalız oğlum işte, ne kasıyorsun? vatan millet edebiyatı parçalamayı bırakın, her millet hakettiğini yaşar.

  cennet gibi vatanı bombok yönetirseniz, aptallığınızı kabul edip bundan sıyrılmaya çalışmazsanız daha çoook güneş görmeyen buğday bitmeyen iskandinav kutup ülkelerine melül melül bakar bizde niye böyle dersiniz.

  salağız olm biz, aptalız. iyileşmenin birinci kuralı teşhisi koyup bunu kabul etmektir. hastalıktan kırılıyorsun ama hala ben güçlüyüm diyorsun, yarrak güçlüsün diyorum. git tedavi ol önce artistlik yapacağına.
 • dinci ruh hastarının bulaşmasından kaynaklanır. dünya tarihinde bizim kadar kendi ordusuna askerine düşman bir millet daha yoktur. başka kimse kendi askerlerine kumpas kurup içeri atmaz. bunun 1. sorumlularıda ıslak ümmetçilik hayalleriyle yanan islamcı gericilerdir. bedir savaşı masallarıyla orgazm olan bu ruh hastaları sanırlarki araplar 4 nala gelip bizimle birlikte savaşacak. bir ordu komutanları kadardır. türkler tarih boyunca iyi komutanlar yetiştirdikleri için askeri alanda üstün olmuştu. metehanlar, alparslanlar, fatihler, mustafa kemaller iyi komutanlar olduğu için biz askeri alanda önemliydik, bu yüzden korkarlardı bizden. ama gel gelelim bu gerici puştlar askerden it gibi korktuklarından ilk hedefleri kışlaları ele geçirmek, askerleri sindirmek oldu. ülkeleri askerler kurar siyasiler kaybeder aynı zamanda savaşlarda ülkeyi siyasiler değil askerler korur. önce bu geri zekalı halkın bunu anlaması lazım. daha teknoloji işine falan girmiyorum, bugün rusya baykal gölü kıyısındaki bataryalarından suriyede 50 metre kare odaya nokta atışı füze yolluyor. nasıl karşı koyacaksın ? herşeyin ithal. silah üretiyor dediğin kurumların hepsini, damatlarada, kayın pederlere satıp rantçılık yapmışsın. en başından ülkenin yüzde 50-50 olarak bölünmesindende bahsetmiyorum. türk silahları kuvvetlerini tayyip silahlı kuvvetlerine çevirdiniz, bunun ceremesini ülke olarak illaki çekeceğiz.

  ayrıca savaş çıksa hulusi akar ordunun başına geçecek. evet evet hulusi akar.
 • türkler zaman zaman gaflet uykusuna yatmıştır. lakin zor da olsa uyanmaları dünya tarihi için daima korkunç sonuçlar doğurmuştur. en yakın örneği de 1923 türk devrimidir.

  'ne olursa olsun zafer türklerin olacak'tan kasıt işte budur.
 • hem fetöcü hem kemalist darbecileri def ettiği için artık eskisinden de güçlüdür. işi olmayan iç siyaset yerine aldığı emiri yerine getiren gerçek bir ordu olmuştur. 50 paragraf boş laf döşeyerek bunu örtemezsiniz.
 • "ne zaman güçlü oldu ki?" gibi bir soruyu akıllara getirir.

  halkı güçlü olamayan bir devletin ordusu ancak 90'larda yoğun şekilde ordu propagandasına maruz bırakılmış kitlelerin gözünde güçlü olur.

  ordular güçlerini halktan alırlar. bu halk daha doğru düzgün matematik eğitimi oturtamamışsa, ordusu nasıl 21. yüzyıl savaşlarında etkili bir güç olabilir?
 • lan ordunuza ya. götünüzde donunuz yok hala ordu güçlü mü.

  demokrasi insan hakları güçlü mü bir kere bunu sorsaydınız bu hallere düşmezdi bu ülke, belki.

  şu başlıklari da şuraya bırakayım.

  (bkz: bedelli askerlik)
  (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)
 • türk ordusunun pek çok badirelerden geçtiği gerçeğini unutup 40-50 yılı ya var ya yok olan sakallı, bademlerin onu çökerttiğini söyleyen yazarın başlığı.

  bir ordu düşünün ki, tarih onun başlığı altında yazılıyor ve bir ordu düşünün ki hepi topu 40-50 yılı olan bir cemaat tarafından ve hatipliler tarafından lağvedilmeye çalışıyor. nasıl? generaller emekli edilerek. öyle kolay mı? bugün zorla emekli edilen generallerden birisi nizamiye kapısından girse, karşısında selam durmayacak, emrine itaat etmeyecek kişi yoktur.

  yani, bitmesi zor dostum. çok zor.
 • şu konuya bakarken sağ tarafta "portekiz'de ev" başlıklı bir reklam bannerı çıkıyor. metnin üzerinde "portekiz'de yapacağın gayrimenkul yatırımıyla oturma izni alıp sonrasında ab vatandaşı olmaya ne dersin?" ifadeleri var.

  böyle bir sektörümüz var. ülke olarak geldiğimiz noktanın en net ifadesidir bu reklam.

  https://i.hizliresim.com/0bjbdb.jpg
 • "işi olmayan iç siyaset yerine sivillerden aldığı emri yerine getiren gerçek ordu olmak?" yani iç siyasete karışmayıp, iç siyasetin verdiği emirler doğrultusunda hareket etmek? peki nerde irticai faaliyetlerin çözümü, nerede tarikatların, cemaatlerin engellemesi? kim çözüm buldu bunlara? kim iç siyaset sorunlarını çözdü bu zamana kadar? cevap yok... ülkenin başındaki istediği boku yiyecek ve ordu "emredersiniz efendim. haklısınız efendim" diyecek bu mu gerçek ordu?

  darbe gecesi rehin düşen genelkurmay başkanı olan ordu mu güçlü amk? uganda ordusunun başındaki komutanı rehin almıyorsun ki onu da yapmak göt ister emin ol . hulusi akar denilen ne idüğü belirsiz adam mı orduyu "gerçek" şekilde yönetecek? nasıl yönetti bu zamana kadar? cumhurbaşkanının götünün dibinden ayrılmamak, kendi askerini yemeklerle zehirlemek falan mı komutanlık? bu genelkurmay başkanı falansa doğan güreş ya da ilker başbuğ falan kim amk?

  gerçek ordu olmak bunların gözünde ülke iç işlerinde istediği yarrağı yesin, dış tehditlerde savaş hallerinde, hükümetin sikinin keyfine göre savaşa girip savaşsın mantığıdır. neymiş eskisinden daha güçlüymüş. bana güçlü olduğu bi konu söyle amk? neymiş o? eskiden verilen şehit sayısıyla şimdi verilen şehit sayısını karşılaştır en azından bu bile yeter anlamana. aklın varsa.

  ordunun tek güçlü tarafı, darbe gecesi devlet tarafından yerleştirilen fetocular yerine türk halkının yanında yer alıp darbeye destek vermemesidir.

  o komutanlar "evet bu bir darbedir, yönetime el konulmuştur" deyip fetocuların yanında olsa yarrrak engellerdin sen o darbeyi. ordunun başındakiler darbenin yanında olacak da tankın önüne yatmakla falan darbeyi mi durduracaktın destancı şey seni... destan yazdınız evet... mallar.

  atatürk'ün ordusu hem iç hem dış tehditlere karşı hazır olmalıdır. atatürk'ün anlayışı böyleydi. peki sayın beyinsiz, senin ülkendeki irticai faaliyetlere, cemaat yapılanmalarına, gericiliğe, yobazlığa, cumhuriyetin temel değerlerinin sarsılmasına, atatürk'ün kurucu ilkelerinin kaldırılmasına, hırsızlığa, talana, sarsılan demokratik ve insan haklarına karşı hangi siyasetçi, hangi yönetici, hangi yönetim bir çözüm buluyor? kim ne yapıyor da ordu "iç siyasete karışmadığı için gerçek ordu"dur demeyi layık görüyorsun. bu zamana kadar ordu dışında ne teröre ne sağcı solcu kavgalarına ne irticaya, ne gericiliğe, ne de atatürk düşmanlığına çözüm bulabilen bir kurum, kuruluş, yapı, yönetim, idare, iktidar oldu mu? bu zamana kadar böyle sorunlar yaşandı da ordu haricinde herhangi bir parti çıkıp buna engel olabildi mi? olamadı... işte gerçek ordu denilen şey bu iç tehditlere karşı da sağlam olmalıdır.

  şimdi basiretsiz, o geri zekalı siyasetçilerin verdiği emri uygulayan orduyla gurur duy. bakalım 20 sene içinde türkiye cumhuriyeti diye bir ülke mi olacak yoksa türkiye islam devleti şeklinde değişim mi olacak? bekle ve gör.