şükela:  tümü | bugün
 • barış pınarı harekatı ile birlikte elbette dezenformasyon kampanyası da başladı beklenen çevrelerden, fetöcüler, pkk'lılar, komünistler vs...

  yok "yirmi yaşında çocukları ölüme gönderiyorlar" yok "siz kendi çocuğunuzu gönderin" gibi laflarla sanki mecburi askerlik hizmetini yapan erler ile bu harekat yapılıyormuş gibi bir algı yaratmaya çalışıyorlar.

  kesinlikle böyle bir durum yok, harekata katılan bütün birlikler tamamen profesyonel askerlerden oluşuyor, subay, astsubay, uzman çavuş ve sözleşmeli er ile yürütülüyor harekat.

  mecburi askerliğini yapan erler neredeyse 7-8 yıldır sıcak çatışmalara girmiyor, profesyonel asker sayısı bütün operasyonları yürütmeye yetecek kadar var, hatta fazlası da var.

  tabi bundan şöyle bir anlam çıkmasın, onlar profesyonel, işleri bu zaten gibi bir yaklaşım yok, hepsi bizim gözümüzde bir kahraman, askerlik sadece para için yapılabilecek bir meslek de değil zaten, hepsinin geride bırakacağı bir ailesi ve sevenleri var.

  demek istediğim sıradan bir eri böyle bir harekata göndermekle, profesyonel askerler ile icra etmek arasında çok fark var ve türk silahlı kuvvetleri de modern bir ordu da olması gerektiği gibi muharebeyi profesyonel birlikleri ile yürütüyor.
 • (bkz: tmm)
 • elhamdülillah vergilerimiz zengin kriptoların ceplerine değil ordumuzdaki vatan evlatlarına gidiyor demektir.