şükela:  tümü | bugün
  • biliyorsunuz ki, ordumuz barış pınarı harekatına girdiğinden beri birçok ülke, askeri anlamda ekonomik ambargolar uygulamaya başladı (silah ve teçhizat satışlarının durdurulması gibi). bu durumda tsk'nın ekonomik anlamda vatansever neferlere ihtiyacı olduğunu düşünmekteyim. nitekim, bir arkadaş da bu konu hakkında aynı düşüncelere sahipmiş ve bana bununla alakalı olarak bir mesaj attı. ben de buna istinaden @arenadasneijdeeer nickli çaylak arkadaşın ricasıyla bu başlığı açıyorum. aşağıda mesajı bulabilirsiniz.

--- spoiler ---

bildiğiniz üzere ülkemiz 09 ekim 2019 tarihinde ülkemizin sınırlarını korumak, sınırımızda kurulması planlanan terör devletinin önüne geçmek, ülkemizde bulunan suriyeli vatandaşları tekrardan güvenli bir şekilde ülkelerine geri götürmek amacı ile "barış pınarı harekatına" başladı. bizler de türkiye cumhuriyeti devletinin birer vatandaşı olarak dualarımızla askerlerimizin yanındayız. onlar bizlerin güvenliği için canlarını veriyorlar, gazi oluyorlar. bizler de dualarımızla onların yanındayız. ama ben diyorum ki sadece dua etmek yetmez. (burdan dua'yı küçümsediğim sonucu çıkmasın) savaşta kullanılan uçaklar, mühimmatlar, askerlerimizin maaşı (tabi ki böyle birseyin karşılığı para olamaz) bir sürü masraf. bizler de üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. bir bağış kampanyası başlatalım. herkes imkanı el verdiği sürece türk silahlı kuvvetlerini güçlendirme vakfı'na bağış yapsın, bizler de dua etmek haricinde birşeyler yapmış olsalım. arkadaşlar bu işin partisi martisi osu busu yok. gün birlik olma günüdür. gün devletimiz sahip çıkma günüdür. biliyorsunuz hiçbir avrupa ülkesi bizim yanımızda bulunmuyor. bizi sadece biz kurtarabiliriz. gelin tek yürek olalım, gelin ülkemize sahip çıkalım.
    (dediğim gibi bu bir bağış kampanyası kimse zorla katılmak durumunda değil. imkanı olan bağış yapar, imkanı olmayan dua eder)
    bağış için detaylı bilgi:
    www.tskgv.org.tr sitesine bakabilirsiniz.

--- spoiler ---
  • up!!!!
  • (bkz: tskgv)'ye yapılan bağışlar asker maaşına uçaklara gitmez. aselsan, roketsan, tai ve havelsan şirketlerinin ana hissedarı olan tskgv ülkemizin kendi imkanlarıyla savunma sanayisinin geliştirilmesini amaçlar.
  • yanlış bir kampanyadır. ihtiyaç görüldüğü takdirde zaten seferberlik ilan edilir. kaldı ki olağanüstü hale bile gerek görülmemiştir ki böyle bir tedbir de uygulanmamaktadır. böyle bir kampanya ise hem ülkeyi savaştaymış gibi gösterir (ki iktidardakiler bunun özellikle savaş hali olmadığını belirtiyor. bu boşa söylenen bir şey değil) hem de ordunun zayıf olduğu, halkın parasına muhtaç kaldığı algısını yaratır.

ha yine destekleyen desteklesin tabi. ama gönlünden koptuğu için desteklesin. "harekat düzenleniyor, hemen yardım edelim" diye değil. hükümeti savunmam, harekatı da savunmam ama bu memleket de o kadar zayıf, boktan bir memleket değil. ordusu da zayıf değil.