şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1-) ünlü anime kahramanı herkesin bildiği tsubasa'nın tam ve doğru adı.

  2-) bu karakteri çok sevip onu nick bellemiş olan ben.

  düzeltme: yanlış biliyormuşum, tsubasa ozora doğrusuymuş. ohzora gibi okunuyormuş sandığımdan böyle bir yanılgıya düştüm.
 • dokuzuncu nesil sabırtaşı yazar..
 • nick'inden anlaşıldığı kadarıyla kendisi de bir captain tsubasa sever. tsubasa ozora gibi sempatik bir karakterin hayranı olmamak elde değil tabii.

  bir de ekleme: ôzora şeklinde yazılması gerektiğinden dolayı "o" uzar ve "oh" gibi bir ses çıkarır. ingilizce'ye çevrilirken fonetik açıdan kendilerine uygun gelen "oh"u tercih edenler de olur. yanlış demek de zordur aslında. çünkü anime karakterlerinin isimleri çevrilirken farklılık gösterebiliyor. "gatts, gats, guts, gutts, gattsu" örneğinde de olduğu gibi.
 • en azından troll'e onu psikolojik bakımdan anlamaya çalışarak yaklaşan yazar. fenerbahçe'liyse buna rağmen vasat yazar. değilse entrylerini okuyup karar veririz.
 • fenerbahçe cumhuriyeti vatandaşı, asil renklere gönül vermiş güzel yazar. en içten selamlarımı yolluyorum kendisine.
 • çocuk yazar. ayrıca sözlükte yaptığı kalitesiz troll'lükle de tanınır.

  ırkçı fenerbahçe taraftarından yalnızca biri.

  he bu arada yavrucak fenerbahçe'si köy takımlarını yenince uefa kupası'nı alacağını zannetmiş.. kıyamam. kupa görmek istiyorsa bana mesaj atsın, ona en içten dileklerimle yardımcı olurum :)
 • troll paratoneri yazar, halbuki yaptığım yalnızca ezikliklerini yüzüne vurmaktı, sen kalk sabah akşam fener düşmanlığı yap sonra basit bir konuda laf yiyince karşındakine ırkçı diye iftira at, normalde sözlük üzerinde kişisel tartışmalar yürütmeyi sevmem ama tanımadığım birisi tarafından ırkçı ilan edildiğimi görünce dayanamadım.

  hayır yani olay da alper potuk için galatasaray görüşmelere başlayacağı sırada, bu eleman fenerbahçe alper potuk'la görüşmelere başladı şeklinde bir fotoğraf koymuştu. (ki aslında hoşuma bile gitmişti ilk gördüğümde bu olay, sonuçta ortada hakaret falan yok, güzel bir sataşma var) ama ne hikmetse bu dediği gerçek olunca, o söz konusu entry'i siliverdi ben de biraz da kinayeli bir şekilde keşke silmeyeydi herkesten önce transferi bildi yazdım. gördüğünüz üzere; (bkz: #34045328)

  adam ırkçılığımdan girmiş kalitesiz troll'lüğümden çıkmış, bak ama kalitesiz troll olduğum konusunda haklısın dostum, senin gibi troll'lük işini kaliteli yapan birinin yanında kalitesiz kalıyor benim troll'lüğüm (!), aç bak entry'lerime hadi entry'lerimi siktir et sadece zö'dekilere de bakabilirsin (malum sözlük'te galatasaray'a haklı da olsan haksız da olsan en ufak söz söylesen hop entry'in oraya gidiyor) orada galatasaray'a maksatlı olarak sataştığım entry sayısı bir elin parmaklarını geçmez, genelde yaptığım senin gibi troll'lerin yazdığı provokatif entry'lere cevap vermektir, halbuki senin yazdığın entry'lerin yüzlercesinde provokasyon içeren ifadeler var, şimdi ben troll'üm öyle mi :)

  hadi dediğin gibi troll olayım fakat bu ırkçılık olayını sanırım hafife alıyorsun kardeş, öyle birilerine istediğin gibi bu tarz ağır ithamlarda bulunamazsın hele ki elinde herhangi bir kanıt yoksa, ben şimdi kalkıp nick altına katil galatasaray taraftarından yalnızca biri yazsam olur mu, dünyanın en saçma cümlelerinden birini kurmuş olurum, hayır bir de savunucusu falan da değil direkt ırkçıyım demek...

  işin ironik tarafı bir de beni çocuk ilan etmişsin, varsın çocuk olayım yahu, başkaları gibi karşısındakilere çamur atmakta bir beis görmeyen iftiracılardan biri olacağıma.

  neyse şimdi şike, fenev, uefa kupası, aziz diye sayıklamaya kaldığın yerden devam edebilirsin, hatta belki de bu dediğinden utanıp, ırkçı'yı şikeci falan diye değiştireceksin sanki şikeyi ben yapmışım gibi, yap kardeşim ama bir daha galatasaraylı troll kankalarından yüz bulup insanlara saçma sapan ithamlarda bulunma, benim gibi çocuğun teki bile kalkıp sana bunları diyor ve bu söylediklerinde doğruluk payı varsa oturup bunu düşün, ama yok ben troll'lüğe devam edicem aman sikerler diyeceksen de bilelim ona göre davranalım.
 • hizmet aşkıyla tutuşan, on kaplan gücünde, muhteşem yazar.

  (bkz: #41166254)