şükela:  tümü | bugün
 • death note ve bakuman gibi birbirinden başarılı iki manga yazmış japon yazar. gerçek kimliği bilinmemekle beraber, japonyada bu adamın yeni bir manga yazmaya başlamasını bekleyen bir otaku ordusu var. (bakuman halen devam etmektedir.) tsugumi ooba ismi ile de bilinir*
 • senaryolarını bilimum modern eşyalardan uzak olan bir oda da, sandalyeye bağdaş kurarak oturup yazan kişi.
  death note'un en şaşalı döneminde, sadece senaryoyu yazarken izlemek için kapısında onlarca kişi kuyruk oluştururmuş japonya'da.
  zaten mangalarını okuduktan sonra bu kadar karmaşık senaryoyu başkası yazamaz denilip hak verilir.
 • kimliği hakkında ortaya atılan onca iddianın aksine, pek mantıklı sebeplerim olmamasına rağmen, ünlü bir iş adamı/kadını olabileceğini düşündüğüm yetenekli insan. zira şahsi kanaatimce death note gibi bir hikayeyi tasarlamak ve o karakterleri böyle kusursuz bir biçimde yansıtmak için gerçekten çok zeki, cesur ve hırslı olmak gerekiyor. bu özelliklere sahip birinin de elindekiler ile yetineceğini ve para/güç hırsına kapılmadan yaşayabileceğini hiç sanmıyorum.
 • tsugumi ooba (tsugumi ohba)'nın gerçek kimliği bilinmiyor. tsugumi ooba'nın ünlü bir yazar olduğu sanılmaktadır. hayranları, hiroshi gamou ya da yuuko asamı olduğunu düşünmektedir.
  evet arkadasin da dedigi gibi ve animede de gectigi gibi comelik halde ureten biri. ne demisti beynim boyle %40 daha fazla calisiyor.
 • death note'un yazarı. gerçek kimliği hala tam olarak bilinmiyor ancak bu durum hayranları için sorun değil. şimdilerde bu takma isimle platinum end isimli bir manga yazıyor.