şükela:  tümü | bugün
 • wakabayashı toshiya'nın manga serisidir.

  serinin anime haberi gelmesiyle birlikte hayranları çok sevinmişe benziyor. burada konusu olmaması şaşırtmadı tabii lâkin kendi çevresindeki ünüyle oldukça hoş bir haber oldu.

  seriyle alakalı daha net bilgiler adına; anime haberi shukan shonen dergisi'nin 11. sayısında (geçtiğimiz çarşamba) verildi. 2017 yaz sezonunda yayınlanmaya başlayacak gibi görünüyor.

  yetkililer;

  yönetmen: hiraku kaneko (seikon no qwaser)
  senaryo: tatsuhiko urahata (dagashi kashi)
  karakter dizayn: etsuko sumimoto (yuri kuma arashi)
  stüdyo: studio gokumi

  seri ilk başta web manga ve doujinshi olarak 2012 ekim ayında yayın hayatına başladı ve o sıralar "wakabayashi toshiya'nın 4-koma koleksiyonu" olarak anılıyordu. serinin resmi yayını, kodansha'nın bessatsu shounen dergisi'nde 2014 yılında çizilen sahnelerle başlamış ve daha sonra weekly shounen dergisi'ne aktarılmıştır. manga, basılan 6 derlenmiş ciltten ibarettir ve 7. yani son cildi 17 şubat'ta piyasaya sürülmüştür.
 • başları biraz sıkıcı gelse de sonradan saran bir anime. içerisinde birden fazla çift var ve bunların aşk hayatlarını izliyoruz. açıkçası biraz çocuksu bulsam da sonradan komedisi hoşuma gitti.

  anime bittikten sonra sizi inanılmaz bir merak içerisinde bırakıyor. ben dayanamadım ve mangasını açtım, 10 üzerinden 9 puanı var çoğu sitede. lakin sıkıntı şu ki baştan okumak zorunda kalıyorsunuz. zira animeyi mangadan istedikleri kesimleri alarak çizmişler. mangayı henüz okuyamadım ama epey eğlenceli gözüküyor.

  shounen dergisinde nasıl yayınlanmış hala anlamış değilim. ilişkilerin komik yanlarını yayınladıkları için shoujo da diyemeyeceğim ama bir komedi dergisinde yayınlanmasını beklerdim.

  serinin en büyük sıkıntısı bence kısa olmasıydı. 12 dk lık anime bana yetmedi zaten 12 bölümden de oluştuğu için bir kaç saat içinde bitti. tadı damağımda kaldı desem yeri. görüntüleri güzeldi.

  çok matah bir anime değil ama gülmek, kafa dağıtmak için ideal. ben sevdim.