şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türk telekom, akk ve akn'yi sonlandırıp hız düşürmeden internet hizmeti sunmak yerine alengirli bir yöntemle kullanıcıların hızını düşürmeye devam edecek. sınırsız tarifeler, kotalı tarifeye dönüşüyor.

  btk’nın 27 aralık 2016’da aldığı karara göre internet servis sağlayıcılar (iss), 31 aralık 2018’de akk, akn ve türevi uygulamalara son vermek zorunda. akk uygulamasına göre kullanıcıların internet hızı, paketinde belirtilen gb’ı aştıktan sonra düşürülüyor. btk’nın kararına göre hız düşürme uygulamaları sona erecek. ancak kullanıcılara iletilen bilgilere göre türk telekom, akn yerine farklı bir yöntem ile kullanıcıların hızını düşürecek.

  türk telekom, şuan yürürlükte olan akn’li tarifelerde 16 mbps internet hızını 5 mbps’e, 20 mbps internet hızını 10 mbps’e düşürüyor. btk’nın kararına göre bu hızların düşmeden devam etmesi lazım.

  birgün gazetesindeki haberdir. haber linki

  bu haksızlığın nihayet giderileceğini düşünen milyonları yine yanıltmadılar! itiraz ediyorum. bu haksızlık sona ermelidir. sözleşmeye göre kullanıcının alehine olan bir uygulamayı kullanıcıdan izinsiz uygulamaya sokamaz.

  #aknhaksızlıktır
  #ttkanunuçiğniyor