şükela:  tümü | bugün
 • bir gün tbb'nin ne kadar haklı olduğunu göreceksiniz. şu anda bunu göremeyecek kadar manipüle olmuş durumdasınız.
  (bkz: savaşın kazananı olmaz)
 • türkiye'den de türkü kaldıralım o zaman, azınlık oldu burası bize. suriye olur arabistan olur.

  tanım, bir şeyin ismine karışan ve sahiplerine bırakmayan reis beyanı.
 • hemen gider "müstakil tabipler birliği (müstabir)" ** diye kendi birliklerini kurarlar şimdi. torpille üniversite bitirmiş kendilerine sadık doktorları da kurucu üye yaparlar.

  bu meslek birlikleriyle sürekli kavgalı olmalarının sebebleri:
  -demokrat olmamak
  - liyakat, yetkinlik ve tecrübeye değer vermemek
  - ideolojik fanatizme saplanmış olmak
  - her şeyi ben bilirimcilik
  - bilmeyip de hata yapınca "milletten af dileme"nin bedava olması, siyasi bir sorumluluğu olmaması

  demokrasiyi araç olarak kullandıkları ve özünde demokrasiden nefret ettikleri için farklı hiçbir fikre tahammülleri yok. o sebeple bunların hukuk bilmez mebusları kanun yaparken ilgili kanunun meslek birliklerine ve uzmanlara katiyen danışmazlar. ve işlerine yarayacak şekilde, kafalarına estiği gibi gleceği ve vatandaşı düşünmeden kanun yaparlar. sonra tabii ki tepkiler gelir, hatalarını değiştirmek zorunda kalırlar. tüm yargı sistemini bu şekilde yamalı bohça kanunlarla felç ettiler. tek sebebi de takıntılı şekilde ideolojik davranmaları. doğruluğu tartışılmaz bir eleştiri/talep/öneri gelse bile, önce bu fikir kimden gelmiş ona bakarlar, eğer kendi fanatik ideolojilerini benimsememiş birindense hemen reddederler.

  aynı ideolojik bağları hissettikleri gülen cemaatiyle ortaklık yapmalarının, ama bu ortaklığın türkiye'ye çok büyük zarar vereceğini söyleyen meslek kuruluşlarına kulak tıkamalarının sebebi de bu aşırı ideolojik saplantılar. fanatizm sürekli ülkeyi geriletecek hatalar yaptırıyor.