şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türk tabipler birliği'nin genel sağlık sigortası sisteminin çöktüğünü bildirdiği açıklamadır. türk tabipler birliği'nin açıklamasına göre 5 milyon kişinin 12 milyar tl gss borcu var.
    bu konuda bir iki kelam etmek isterim. öğrenciyken hem okula gidiyor hemde hayatımı kazanıyordum. babamdan para almadim.yaşım 26. bu uygulama çıktığında babamın maaşına bakacaklarını ve eve giren para şu kadar ise sende gss için para ödeyeceksin dediler. yahu dedim bana ne babamdan. ben tek başıma hayatımı sürdürüyorum dedim. olmaz dediler. baban sana bakıyor. -e o zaman tamam. öyleyse babam bana bakıyorsa ben babamın sağlık sigortasından yararlanmak istiyorum dedim. bana , yaşın 26, baban sana bakamaz. babanın sağlık sigortasından yararlanamazsın dediler. lan o zaman babamın maaşına neden bakıyorsunuz o zaman. ben 350 lira kazanıyorum onunda 77 lirasını sana mı vereceğim? dedim.
    olmaz dediler. yasa bu. ya bu parayı ödersin yada sağlıktan faydalanamazsın dediler. borcum olduğu için üniversite hayatım ve sonrasında hastanede bana bakmadılar ve bana gss borcu yazmaya devam ettiler. şuan çalışıyorum ve 6 bin lira gss borcum var. ödedim mi? hayır! ödenmeyeceğim. yapılan bu uygulama devlet eliyle haraç almaktır. siz hasta yattığım gecelerde borcum var diye bana bakmadınız! babamın sağlık sigortasından yaş haddinden ötürü yararlandırmayıp gss borcu çıkartmak için onun maaşına bakarak bana borç çıkarttınız. yapılan bu zulmü unutmayacağım!
    kaynak:
    http://t24.com.tr/…in-sigorta-kapsam-disinda,578440
  • hatalı önerme.

gss çökmedi, hükümetin özellikle genç işsizler başta olmak üzere 4,5 milyon insana vampir gibi çöküp eskiden tamamen bedava olan sağlık hizmeti için milyarlarca lira borç çıkartmasından dolayı vatandaşlar çöktü.