şükela:  tümü | bugün
  • tüm tuvaletler eğitim araştırma geliştirme ve rehabilitasyon derneği.
    geçenlerde kadıköy-beşiktaş vapur hattındaki tuvaletlerin kapılarında asılı olan bir takım denetleme/onay belgelerinin üstlerindeki mühürlerde yazan isim.

gerçekten var mıdır böyle bir dernek? varsa üyeleri kimlerdir ve ne tip çalışmalar yapmaktadırlar merak konusudur benim için.
  • tam açılımı "tüm tuvaletler eğitim araştırma geliştirme rehabilitasyon uygulamalar ve işletme derneği" olan kısaltma..."bütün umumi tuvaletler birleşin" sloganı etrafında bir araya gelen tuvaletçi amcaların kurduğu yasaiçi örgüt...hadi anladık tuvalette eğitimi (bkz: düşünüyorum öyleyse tuvaletteyim), araştırmayı; "geliştirme" nerden çıktı be abiler...hadi bir şeyler geliştiriyorsunuz anladık, neyi rehabilite ediyorsunuz (aslında bu sorunun cevabı var ama neyse)...uygulamalarınız neler (bkz: ohaa)...ne diyim ben size...
  • bu ulu umumî tuvalet şebekesi, hacetinizi gördükten sonra, "tüm tuvaletler eğitim araştırma gelişme rehabilitasyon uygulamalar ve işletmeler derneği" damgalı ve "hacet parasını ödedi" ibareli bir makbuz, kendi deyyişiyle dip koçanlı perakende satış fişi vermektedir ayrıca.. henüz almadıysanız, gidip en yakınınızdaki umumî tuvalet bayiinden ısrarla isteyiniz.. kara koçanı..