• 6 ay boyunca maillerin, eski adresten yenisine yönlenecegi söylenen fakat, katvizitinde ttnet mailini kullanan binlerce müşterinin yapacağı masraflar kimse tarafından konusulmayan mail servisidir
  • outlook express'te gelen sunucu; pop.ttmail.com, giden sunucu; smtp.ttmail.com olmuş.

bu arada hesabınızı edit'leyip @ttmail.com şekline çevirmezseniz -haliyle- çalışmıyor.
  • mail hesabınıza giriş yaparken kullanacağınız şifrenin 8 haneli olmasını, en az 2 harf barındırmasını ve aynı zamanda bu en az iki harften birinin küçük birinin büyük olmasını isteyen mail hizmeti. şifre belirleyeceğim diye 2 günümü harcadım ulan!
  • kayit olurken tc kimlik numarasi girilmesini zorunlu kilan mail hizmeti.
  • (bkz: ttmail com)
  • telekom'un hicbir hizmetinin duzgun calisacagina inanmadigim icin kimselere vermedigim mail adresi. 3-5 ayda bir bakiyorum bir duyuru yolladilar mi diye, her nasilsa spam falan geliyor kimsede olmayan adrese, bir de bunu kullanan insanlara mail attiginizda bazen ulasmazdi falan.
  • mail sunucusu olarak exchange 2003 kullanılan hizmet.

buna ek olarak zamanında telefonum değişmez, adresim 20 yıldır aynı zaten, ama domaini falan kaptırırız birşey olur, ttnet.net.tr kullanalım diyerek bin küsür tane bastırdığmız kartı çöpe atmamı sağlayan firma.

hiç yetmezmiş gibi maps sunucularına kendi iplerini ihbar ederek, maps ile spam engellemesi yapan mail sunucu yöneticilerine ufak da bir kaos yaşatmışlardır bu arada.
  • ilk mail alindiginda gelen "hosgeldiniz" karsilama mailindeki iki link;

http://www.ttnet.net.tr/ttmailayarlar
    http://www.ttnet.net.tr/147.aspx

bad request (invalid hostname) 'e tekabul etmektedir.
  • ulaşılamamaktadır, yine.

ne kadar garip, değil mi?
  • tam 3 gündür bir an için bile ulaşılamamıştır. ya da belki mail hizmeti baştan aşağı "internal server error"dan ibaret, bilemiyorum.

zaten "şifreniz başarılı olarak değiştirilmiştir" şeklinde bir bilgilendirme mesajı verebilecek seviyedeki bir kurumdan nasıl bir hizmet beklenirdi ki?
hesabın var mı? giriş yap