şükela:  tümü | bugün soru sor
 • vdsl2 teknolojisi ile türk telekomun verdiği hizmetin adı.

  yalnız cidden anlamadığım bir nokta var. şimdi mevcut adsl hizmetini ve hızını yetersiz bulan kişilerin en alt limit olan 32 mbps hızında kendilerine sunulan 10 gb lık kota ile nasıl bir ulvi amaç içerisinde olacaklar. yani bu tarifeyi hazırlayan arkadaş ne düşündü o an? nasıl karar verdi çok merak ediyorum. 10 gb'ı geçtikten sonra kota aşım ücreti uygulandığı yetmezmiş gibi 15,91 gb sonrası hız 1mbps'ye düşürülüyor. hem kota aşım ücreti ödüyorsun hem de hızın düşüyor. şaka mı lan? hem limitsiz hem adil kullanım hakkını görmüştük ama bu son nokta olmuş.

  32 mbps --> 10gb --> 43tl (10 gb'tan sonra kota aşım ücretine ek olarak 15,91 gb'tan sonra hız 1mbps'ye düşüyor)
  50 mbps --> 15gb --> 69tl (15 gb'tan sonra kota aşım ücretine ek olarak 22,39 gb'tan sonra hız 1mbps'ye düşüyor)
  100 mbps --> 20gb (yorum yok) --> 99tl (20 gb'tan sonra kota aşım ücretine ek olarak 30,56 gb'tan sonra hız 1mbps'ye düşüyor)
  32 mbps limitsiz --> 50gb --> 79tl (zaten bu olayı hiç anlamış değilim hem limitsiz hem kotalı tam türk işi)
  50 mbps limitsiz --> 100gb --> 109tl
  100 mbps limitsiz --> 100gb --> 149tl

  http://www.ttnet.com.tr/…ber_internet/ucretlendirme
 • ttnet in verdiği her hizmetten kıllandığım gibi bu hizmetlerinden de kıllanıyorum. çok ciddi internet hızları vereceksin sonra adil kullanım hakkı adı altında kullanıcıları kısıtlayacaksın!
 • 15 tl lik ücret yalın internet kapsamında alınmakta. yani evde telefon varsa yada bunu alırken telefon hattı da bağlatırsanız o 15 i ayrıca vermiyorsunuz. bu entry sadece bilgi amaçlıdır ttnet e olan nefretimi döksem sayfalara sığmaz.sadece şunu ekleyebilirim. her kampanyasının kıçında bir kulp bulunan ttnet fiber mevzusunda da kotasız bir bağlantıyı uygun fiyata sunamazdı haliyle.
 • işyerine 100mbps sınırsız olanını alalım dedik 5 gün internetsiz kaldık. onay verilmemiş falan filan. telefon elimizde 3 ayrı yeri arayıp durduk. sonunda onay işlemi gerçekleşti ama verdikleri exper marka modeme uzantısı @ttnet olmayan kullanıcı adımızı giremedik. modemin yazılımını güncellemek üzere gönderdik. yeni modem aldık o da bağlanmadı; sebebini de yine uzun bir telefon görüşmesinden sonra öğrendik ki hattımız o kadar hızı desteklemiyormuş (postaneye uzaklığımız 700m kadar). sonuçta 22mbps civarı bir hızla bağlanabildik ama download hızı olması gerekenin altındaydı. hattı yenileyip tekrar deneyeceğiz artık ne kadar fark edecek bilmiyoruz.

  şunu demek istiyorum: adsl hizmetini bile düzgün veremeyen ttnet'in boyundan büyük hizmetidir kendisi.
  verdikleri modemi de (bkz: exper ewm 01) hiç gözüm tutmadı. hem tipsiz hem de çok ısınıyor.
 • upload hızı ile ilgili bilgi verilmemiş bakır kablo üzerinden sunulan optik hizmet

  gözlüklü bir birey olarak ben ttnet'ten daha optik'im daha fiber'im

  edit: artık sitede görünüyor. en alta eklemişler... bu da bana ders olsun bir daha aynı şey olursa screen shot almak farz oldu.
 • adil kullanım ve limitsiz limitli gibi tüketiciyi yanıltan, kandıran, dolandıran cinliklerin nasıl hala davalık olamadığını bana hatırlatan bir başka ttnet servisi.
 • tüketiciyi %100 yanıltan hizmettir. fiber deyince benim aklıma fiber optik kablo gelir. panolarda reklamlarını gördüğümde ttnet demek ki superonlinenın ataklarına karşı koymak zorunda hissetti diye düşündüm. eve geldim baktım nerdeeeee.. ttnet hala piyasanın %90'ı benim, niye altyapı yatırımı yapayım, 5-10 yıl daha bu milleti sömüreyim, sabit telefon faturası alayım, baktım işler değişiyor, tekel firmayım, büyük firmayım, sermayesi bol firmayım, 2 dakikada onların döşediklerinin 100 katını döşer yarı fiyat veririm, zaten hükümet, telekomünikasyon kurumu, rekabet kurumu, yanımda, o zamana kadar da yanıltıcı, boğucu reklam ve yüksek pazar payım ve devletin 85 yıllık vatandaşın vergileriyle yapılmış, özelleştirmeden bakır parasına yani neredeyse beleşe alınan altyapı ile türkiyenin en çok kar elde eden kuruluşlarından biri olmaya devam ederim derdinde. sen bu kabloyu döşemeden, insanların evine ağ kablosunu vermeden telefon kablosuyla fiber internet reklamı yapacaksın, rekabet kurumundan da ses çıkmayacak. yazık bu ülkeye.
 • kıtalar arası internet bağlantısının da fiber üzerinden sağlandığını unutmuş olmalılar ki dial up bağlantı için fiber internet diyebilecekken gidip vdsl2 için bu ismi kullanmışlar, geçen bunca yıla yazık olmuş.

  vdsl2 için girişimde bulunmadan önce okumakta fayda var:

  paket ücretlerine tüm vergiler (% 18 kdv, % 5 öiv) dahildir.
  ttnet; paket, fiyat ve kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
  statik ip talep ederseniz aylık ücreti 2,78 tl'dir.
  yeni aboneliklerde ve adsl'den geçişlerde, ttnet fiber internet bağlantı ücreti ayda 2 tl taksitle 12 ay boyunca veya 24 tl olarak tek seferde ttnet faturasına yansıtılır.
  belirtilen hızlar hizmet erişim hızı altyapı olanakları ile sınırlıdır. hız fiziksel bağlantı koşulları, seçilen paketlerin özellikleri nedeniyle, garanti edilen hız olmayıp ulaşılabilecek en yüksek hızı göstermektedir.
  limitli paketlere abone olan müşterilerimize faturalanacak aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı ttnet fibernet 32mbps 10gb paketi için 99tl'yi, ttnet fibernet 50mbps 15gb paketi için 139tl'yi, ttnet fibernet 100mbps 20gb paketi için 199tl'yi geçemez. kota aşım ücreti 0,009248 tl/mb'dir.
  ttnet fiber internet paketlerinde abone internet hattının bulunduğu yerdeki, paket adı altında belirtilen hıza kadar destekleyen hızı kullanacak olup, bu hız bağlanılan yere göre değişiklik gösterebilecektir. abonenin ay içerisindeki veri kullanımı (download) adil kullanım noktasını aştığında internet kullanım hızı 1 mbps olacak şekilde düşürülecektir. takip edilen aya girildiğinde, abone internet hizmetinden mevcut erişim hızıyla tekrar yararlanabilecektir. bulunulan ay içinde belirtilen adil kullanım noktasının aşılmaması durumunda erişim hızında herhangi bir değişiklik olmayacaktır. paketlere ait adil kullanım noktaları şu şekildedir:
  fibernet 32mb 10gb paketi için
  15,91 gb
  fibernet 50mb 15gb paketi için
  22,39 gb
  fibernet 100mb 20gb paketi için
  30,56 gb
  fibernet 32mb limitsiz paketi için
  50 gb
  fibernet 50mb limitsiz paketi için
  100 gb
  fibernet 100mb limitsiz paketleri için
  100 gb
 • (bkz: fiberimsi)