şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: 4440375)
 • eğer ki hayatınız çok monotonsa, sizi kolay kolay kimse sinirlendiremiyorsa, herşey yolunda gidiyorsa kısacası mutlu mesut yaşıyor ve birazcık heyecan arıyorsanız aramanız gereken yerdir.
  hele ki üstüne bide teknik servis gönderirlerse hayatınız aniden monotonluktan kurtulup bir bayram havası edasında devam edicektir. buyrun size aradığınız heyecan.
 • hizmet vermek adı altında karşısındakine gerizekalı muamelesi yapan çalışanları mevcuttur. çağrı merkezinde çalışan herkesin işi gerçekten çok zor, eyvallah. müşterinin hiçbir şey bilmediğini varsayarak yardımcı olmaları gerekir, ona da eyvallah. ama yaşadığım şu olayın akabindeki diyalog nedir allah aşkına:

  sabah hiçbir sorun yokken öğle vaktine doğru, kablosuz ağdan bağlanamama gibi bir sorunla karşılaştım. bütün gün okulda olduğumdan geceye doğru anca vakit bulup müşteri hizmetlerine bağlanabildim. modemimin web arayüzüne girip manuel işlem yapmam gerekiyordu ancak kullanıcı adı ve parolayı bilmiyordum. daha doğrusu önceden bildiğim parola değişmiş. ne yapacağımı bilen ama ufak bir yardıma ihtiyacı olan ve altı yıl ttnet (ben başladığımda sadece türk telekom'du gerçi) bayisinde çalışmış birisi olarak müşteri hizmetlerini aradım. uzatmıyorum, diyalogun özü şu şekildeydi;

  - tekila hanım, bilgisayarınızın başına geçer misiniz
  - bilgisayarımın başındayım zaten
  - bilgisayarınızın sol alt köşesinden denetim masasına girer misiniz
  - ağ bağlantılarına girim ben zaten hanımefendi. sonraki adımı söyler misiniz?
  - (dik bir ses tonuyla) tekila hanım öncelikle denetim masasına girer misiniz lütfen!
  - (iç ses: hasbin, çattık yaa) peki hanımefendi girdim denetim masasına
  - seçenekleri okur musunuz
  .
  .
  neyse diyalog bu şekilde devam etti sorunu halledemedik. devamı;

  - tekila hanım bir internet sayfası açıp adres çubuğunu siler misiniz
  - herhangi bir tarayıcı olur değil mi?
  - hayır explorer olsun lütfen

  söyleneni yaparım ama bir türlü sayfa tam yüklenemez. o sırada telefondaki hanım beni ısrarla modemin müşteri hizmetlerine yönlendirmek ister. ben de sonunda; numarayı zaten bildiğimi sonraki adımları söylemesini isterim sert bir ses tonuyla. bilgileri not alıp telefonu çatt diye kapatırım. daha sonra chorme'u açarım ve sorunsuz bir şekilde olayı hallederim.

  teşekkürler(!) ttnet müşteri hizmetleri!
 • allah kimseyi bunlara düşürmesin... ne bir şeyden haberleri var ne de bir şey anlatabiliyorlar. tek yaptıkları insanı çıldırtmak!

  yani bir kere windows'dan başka bir işletim sistemine yardımcı olamıyolar zaten film orda kopuyor; çünkü windows olmayınca kurtuluş yolları çok basit direk sizin bilgisayarınızda problem var bir bilgisayarcıdan yardım alın diyorlar. adamı fitil ediyorlar. hayır kardeşim benim bilgisayarımda problem yok eminim dediğinizde; ama biz size yardımcı olamayız ki diyorlar. sonra sinirlenip üstlerine gidince nedense problemin başka bir yerde olduğunu el yordamıyla bulup hallediyoruz; ama kesinlikle net bir açıklama yok; çünkü ne yaptıklarını kendileri de bilmiyorlar.
 • 2-3 haftadır yaşamakta olduğum anlık kopmalara, hızımı düşürerek çare bulmaya çalışan insanları bünyesinde barındıran kuruluş, oluşum.

  şimdi efendim 8mbit/s hızı olan internet paketi abonesi olarak bu pakete geçtiğim ilk 3 gün herşey çok güzelken birden kesilen internet yüzünden epey cebelleşmiştim. gelen arıza tespit kişileri işi epey ilerletip modemlerimin bozuk olmasına kadar götürmüşler, sonrasında bulunduğum bölgenin 8 mbit hızı altyapı yetersizliği nedeniyle kaldırmadığını söyleyip hızımı 4 mbite düşürmüşlerdi.

  aradan geçen süre zarfında yaşadığım ufak tefek aksaklıklar harici pek kayda değer bir olay olmadığı gibi, benden habersiz hızım bir ara 6mbit/s oldu. yaklaşık 9 aydır da 5 mbit/s hızla interneti sömürmekteydim.

  fakat geçen haftalarda başlayan anlık kesilmeler ve dün gece gördüğüm 3mbit/s hız beni benden aldı ve sabah ilk iş müşteri hizmetlerini aradım. karşımdaki temsilci rutin prosedürü uygulamadan yaptıklarımı anlattım ki içinde muhtemelen kullanmakta oldukları paket program tavsiyeleri de vardı. en nihayetinde gelen cevap modeminiz ile ilgili bir sorun olabilir oldu.

  eski kurt ben modemi 2 gün süre ile başka bir hatta denediğimi ve sorun yaşamadığımı söyleyince anlık south park sessizliği yaşansa da, ardından gerekli düzenlemeleri yapıyorum, gerekli güncellemeleri yapıyorum gibi bir bekleme süresine maruz bırakılarak hattımda optimizasyon yapıldığı cevabıyla karşılaştım.

  o anda açık olan modem arayüzü sayfamda hızımın 5mbit/s'den 4mb/s'ye düştüğünü farketmemle niye hızımın düşürüldüğünü sormam bir oldu.

  gayet geniş şekilde bunun optimizasyonun bir parçası olduğunu hattımın en iyi bu hızda çalışacağı cevabını aldım. anlık kopmaların olmayacağını umduğunu ve tekrar aynı sorunu yaşarsam tekrar aramaktan çekinmemem gerektiğini* söyledi.

  peki tekrar aynı sorun olursa hızımı tekrar düşüreceksiniz bu durumda 1mbitlik paket kullanmak daha mantıklı değil mi diye sorduğumda ise yok efendim öyle olursa böyleymiş şöylesinden buraya çıkarmış gibi bir grup laf salatasından sonra teşekkürleşerek kapattık.

  gel gelelim benim internet bağlantım hala aynı şekilde kopmakta. işte böyle kalitesiz çözümler üreten çalışanları bünyesinde barındıran müessese.

  şeytan diyor şimdi ara sorunu anlatmadan önce 5 dakika söv sonra konuş ama 5 dakika bekletiyor kafadan. çok sıkılıyorum o sırada.

  ayrıca beklerken insana müzik neyim dinletirsin. bunlarda o da yok, 1 dakika süren saçma bir melodi, ardından 30 saniye sessizlik ve tekrar aynı melodi. böyle sürüp gitmekte.

  ek: yukarıdaki yazıyı yazıp onayladıktan sonraki süre ile ek yazısını yazıp onayladığım süre arasında iki sefer daha kopma yaşadım. sizin yapacağınız işin içine sıçayım.
 • bağlanılamayan müşteri hizmetleri servisidir.. ya çok sıkıntı var ve müşteri hizmetleri personeli yetişemiyor(ki bu da olumsuz birşey) ya da personel sayısı az.. bu ne arkadaş, müşteri hizmetlerine ulaşmak insana "şükür" dedirtiyor.
 • arıza kaydı oluşturmaktan başka bir işe yaradıkları görülmemiştir.
 • ttnet beni ariyor. abimlerin sirketinin adsl sozlesmesinde benim numaram oldugu icin ve defalarca numarayi degistirmek istememize ragmen bir turlu degistiremedigimiz icin ara ara bana arama geliyor, cevaplamak durumunda kaliyorum.

  robot ses : ttnet musteri hizmetlerine hosgeldiniz. kalite standartlarimiz geregi aramamiz kayit edilecektir.

  diiit diiit (bekleme sesi)

  robot ses : su anda butun musteri temsilcilerimiz mesguldur, lutfen bekleyiniz.

  burada gorusmeyi sonlandiriyorum.

  aramayi ben yapmadim ki!!! sen beni ariyorsun, nasil mesgul olursun!!!!??????

  bu nasil sacmaliktir!!!!
 • artık ttnet e-fatura hakkında bilgi almak istemediğim, defalarca arama reddettiğim, baktım olmuyor defalarca da sonuna kadar dinleyip onay vermediğim halde ısrarla ve olur olmaz zamanda arıyan birim. istemiyorum arkadaşım, istemiyorum. lan sizinle konuşurken genellikle oturduğum koltuk bile anladı siz anlamadınız. geçmeyeceğim arkadaşım e-faturaya.
 • sadece kayıt açarlar ve asla sorunu çözmezler, sakın aramayın.