şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ivedik'li ttnet reklamı, teknik anlamda birşeyler yapabiliyor olmak ile hedef kitlesini tanımak, anlamak arasında nasıl bir müthiş fark olabileceğini gösteriyor.

ivedik bir ttnet merkezine giriyor, "kendi sevgilimi kendim yaparım, tabii biraz da güzel olacak" diyor, sonra üç boyutlu olarak kilolu bir kadın belirmeye başladığında "bu ne yaaa!" diyor ve sonrasında düzgün fizikli netta'yı çıkartıyor.

bunlar çok büyük gaflar, çok ciddi hatalar.

manken fizikli insanlara hitap eden bir ürün satıyor olsan hadi anlarım, düşüncesizlik etmiş ama hedefine uymuş derim, böyle yapınca ise kendi tabanından ciddi miktarda sıradan görünümlü insanı rahatsız edersin.

hadi "bi daha deneyeyim" falan dese okey de, "bu ne yaaa" ne biçim bir laf amk?
  • ttnet ayip etmistir.
  • kendisi varil gibi olduğundan haberi yok galiba....!
  • kilolu karakteri beğenmeyen karakterin de kilolu olması olaya ironik bir yön katarak açıklama getirse de durumu kurtarmaya yetmiyor, cidden büyük bir gaf.
  • reklam yeniden kurgulanmazsa ajansın başına bela açabilecek çapta bir falso.
  • bir sahan gokbakar klasigidir aslinda. sahsin filmlerine bakildiginda hemen hepsinde, beden uzerinden ayrimcilik yaptigini gorursunuz. sisman kadinlar tum filmlerinde mevcuttur ve asagilanirlar. maskulen kadinlar tum filmlerinde mevcuttur ve asagilanirlar. yasli kadinlar sahan filmlerinde asagilanir. "cirkin" kadinlar ha keza.
    bu sebeple sahan gokbakar agir sexist bir adamdir. bunun muhtemelen kendi bedeniyle kurdugu iliski ile bir ilgisi vardir. bu iliski ya sismanlara karsi pozitif ayrimcilik doguacakti yahut tam da zit bir asagilama tepkisi. sahan ikincisini secmis. barisik olmayabilir kendisiyle.
    gelelim reklama, ttnet metnin olusturulmasini muhtemelen kendisine birakti ve ortaya boyle bir sey cikti, sasirtici degil.
  • kilolu bir kadın olsam anında gidip dava açacağım gerçek. hayır kadın olsam gene de açardım belki de... yeminlen teknolojiden soğuyorum karşıma çıktığında bu reklam. bugün bir de müşteri hizmetleri aradı cepten, meşgul tonu gönderdim kendilerine zevk ile. bir orgazm hissiyatı sanki...
  • üstelik gıdısı çenesi ile birleşmiş yarım tonluk bir adam tarafından aşağılanması cabası. rtük sigara buzlamakla meşgul olacağına bunlara baksa daha iyi olacak.