şükela:  tümü | bugün
 • ks. turkiye bilimler akademisi.
 • türkiye bilimler akademisi'nin kısaltmasi,
  eylül'93'te kuruldu.
  ocak'94'te çalışmalarına başladı.
  yasası gereği, başbakana bağlı, tüzel kişiliği olan, bilimsel, idari, mali özerkliğe sahip bir kurumdur.

  "tüba'nın kuruluş amacı türkiye'de tüm bilim alanlarında; araştırmaları, bilimci kişiliğini, araştırıcılığı özendirmek, bu alanlarda emeği geçenleri onurlandırmak, gençleri, bilim ve araştırma alanına yöneltmek, türkiye'deki bilimcilerin ve araştırmacıların toplumsal statülerinin yükseltilmesi ve korunmasına çalışmak, bilim ve araştırma standartlarının uluslararası düzeye çıkartılmasına yardım etmek. "

  www.tuba.org.tr
 • dini bilimine ve araştırmalarının arasına katık etmeyen, bir tarafların yalayıcısı olmayan, mantığın gerektirdiği tüm donanımı ve araştırma güdüsünü evrimsel yahut bilimsel açık görüşlülüğü ile harmanlayabilen insanların devletin tepeden adam sokuşturması yüzünden birliği bırakması statüko sonu imiş meğer.
  siktiğiminin memleketinde nobel alan adamın kökenini, inancını sordunuz tebrik edişinizin hemen peşine.
  akademi bu, devletin ataması ile bilim adamının işi ne içinde ha o. evladı?

  ateist, dinsiz, evrimci hegemonyasından kurtuldu demek bilim akademisi olmaktan çıkartır orayı zaten sayın beynini siktiğimini. dinci psikoloh profesor cinlerle açıklıyorsa bir psikolojik sorunu sence de sorun yok mudur o kişinin iliminde? amına kodumun salakları işiniz gücünüz yok şimdi de bilime din sokmaya çalışıyorsunuz.
 • tüba yönetim kurulunda bir dönem üye olarak yer alan çok değerli bir hocam şunları söylemişti:

  "sayıştay denetledi rapor yazdı, hiç açık bulamamışlar tüba'da. bu ülke öyle bir yere geldi ki, eğer raporda açık yoksa burada hiç iş yapılmıyordur diyip istifa ettim."
 • bilimi hazmedemeyecek gerici tayfanın idaresindedir. ismi ironiktir!